В Старуні дякували Богу за прожитий 2023 рік

В Старуні дякували Богу за прожитий 2023 рік

31.12.2023

Сьогодні, 31 грудня, на завершення року у Відпустовому центрі блаженного Симеона молилися подячну Божественну Літургію за прожитий рік, прохаючи Господнього благословення на прийдешній рік.

Очолив подячну молитву о. Володимир Лукашевський у співслужінні о. Юрія Сидіра, о. Михайла Брика та о. Романа Дармограя. Чисельно зібрані молільними подякували Богові за Його благодаті.

В часі проповіді о. Володимир наголосив на важливості нашого розуміння ролі чоловіка за Божим задумом.

«Якщо уважно поглянемо на наш час, можемо зауважити, що сьогодні все частіше роль чоловіка неймовірно обмежена. Погляньмо навіть на наші храми: скільки в нас зібрано на молитві жінок, а скільки чоловіків. Очевидно, багато хто з чоловіків свідомо й добровільно обирає не йти в храм, але можемо себе сьогодні запитати: а чому так стається? Власне в цю неділю по Різдві, Церква ставить до нашого прикладу святих отців Давида, Йосифа обручника та апостола Якова. Всі вони були надзвичайно близькими до нашого Господа Ісуса і всі вони відіграли важливу роль в історії нашого Спасіння. На жаль, сучасні чоловіки, і мусимо це визнати, у великій мірі грішать гріхом байдужості, бо те, що сколихує серце жінки – часто не торкає серця чоловіка. Тому, щоб пробудити нашу чоловічу свідомість, хочемо сьогодні застановитися над трьома рисами, які вчать наш цар Давид, Йосиф обручник та апостол Яків, а саме: правдиве покаяння, відповідальність та вірність до кінця», – зазначив душпастир.

Описуючи долю мужів з Біблії, о. Володимир порівняв сьогоднішніх чоловіків з відважним та вірними Богові царем Давидом:

«Доля сучасних чоловіків дуже подібна до царя Давида, але як мало ми, чоловіки, наслідуємо його в покаянні. Однак, коли це стається – о, якою ж сильною тоді є чоловіча вірна. Вона захищена від різних байок та передань, вона – справжня: мужня та жива. Ми бачимо сьогодні й чимало чоловіків взяли на себе відповідальність та боронять не тільки свою сім‘ю, але й цілу нашу Батьківщину від агресії ворога. Але навіть і у війні, скількох чоловіків спокушає бажання втечі від відповідальності. Не говорю тут про буквальну втечу за кордон, але говорю про втечу від сумління: коли дозволяємо собі красти волонтерку, давати-брати хабарі, маніпулювати чи шантажувати».

Також, проповідник закликав наслідувати святих у їх прикладі батьківства та вірності:

«Гадаю, нам частіше потрібно думати про роль батька, чоловіка у сучасному суспільстві, бо ж, як і у випадку з расизмом, часто бачимо сьогодні як права білих применшуються, так і у випадку з фемінізмом, часто сьогодні роль чоловіків є применшена, а ще частіше і взагалі знищена. Усі ми, що стоїмо сьогодні в цьому храмі, молімось до святого Давида, Йосифа та Якова, щоб навчили нас правдивого покаяння, відповідальності та вірності своїм переконанням та одне одному. Нехай так буде».

Після Божественної Літургії вірних благословили мощами священномученика Симеона Лукача. Також, на прочан очікував теплий вечір біля ватри з колядою та солодким частуванням.

Ми сподіваємося, що майбутній рік принесе нам довгоочікувану перемогу та мир!

Останні новини

Спільна молитва тисяч прочан, глибокі роздуми над словом Божим, прийняття Святих Таїнств та метаноя сердець – так проходили традиційні чування...

На Синоді Єпископів УГКЦ 2023 року ухвалено рішення додати до нашого Місяцеслова імен святих з інших Церков католицького сопричастя, що підкреслює нашу...

Сьогодні, у другу річницю російського повномасштабного вторгнення в Україну, з ініціативи Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава греко-католики по всій Україні та світу присвячують цей день посту, молитві та милостині, щоби об’єднатися у духовній боротьбі. Окрім того, цей день присвячений молитовному вшануванню усіх загиблих військових та мешканців міст та сіл у війні, яку переживаємо вже 730 днів.

Сьогодні, 7 лютого, паломники зібралися на спільну молитву у родинному селі блаженного священномученика Симеона Лукача. У Відпустовому центрі, що у Старуні, молитовно вшанували пам’ять Блаженного священномученика Петра Вергуна, пресвітера УГКЦ.

Сьогодні наша Церква відзначає велике свято, що завершує цикл Різдвяних свят – Стрітення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.

Сьогодні, 31 січня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона молитовно вшанували пам’ять преподобного отця Івана Боско – святого Католицької Церкви. У...