![У Відпустовому центрі вперше відбулися нічні різдвяні богослужіння](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/http://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2024/01/411993033_689681866686771_8437932940038082899_n.jpg)
У Відпустовому центрі вперше відбулися нічні різдвяні богослужіння
24.12.2023
Цього Святвечора, 24 грудня, напередодні світлого свята Різдва Христового, віряни збираються у родинному колі та у молитві прославляють новонародженого Спасителя світу. З цієї нагоди у Відпустовому центрі вперше служили різдвяні богослужіння, що розпочали з Великого Повечір’я з Литією, яке очолив о. Юрій Сидір у співслужінні о. Володимира Лукашевського та запрошеного духовенства.
У нашому літургійному році є три свята – Благовіщення, Різдво та Богоявлення, у навечір’я яких передбачають особливе святкове богослужіння – Велике повечір’я з литією. Воно поділене на 3 частини, кожна з яких має власні псалми та молитви. Велике Повечір’я містить у собі Литію (гр. «літе» – «похід»), характерною ознакою литійної єктенії є прохання про заступництво, розміщені в ієрархічній послідовності: Бога, Богородиці, мучеників, святих. Повечір’я вміщує багато молитов, взятих безпосередньо зі Святого Письма Старого Завіту або ж їх вмілого опрацювання. Окрім того, це богослужіння має найменше змінних частин. Певною мірою, Повечір’я є симбіозом келійного монашого правила та вечірніх молитов християн.
Опісля розпочалася Різдвяна Божественна Літургія – найголовніша християнська молитва, де звершується безкровна жертва Христа на спасіння наших душ.
Зі словами проповіді до вірних звернувся о. Юрій Сидір, який наголосив на важливості глибинного розуміння свята Різдва Христового:
«Наше істинне розуміння Різдва полягає в тому, щоб ми зуміли відкрити своє серце до приходу людського сина. Наш Творець Господь настільки полюбив світ, «що Сина Свого Єдинородного дав, щоб кожен, хто вірує в Нього, не загинув, а жив життям вічним» (Йо. 3, 16). Народження дитини в сім’ї змінює спосіб життя сім’ї та примножує любов. Так само з народженням Ісуса увесь світ перемінився – він покликаний стати кращим, добрішим, щирішим. Нехай новонароджений Спаситель принесе довгоочікуваний мир на нашу Батьківщину Україну».
По завершенні молінь відбулося ділення Різдвяною Просфорою, що є символом Дитятка Ісуса – душпастирі та прочани вітали один одного зі світлим празником Різдва.
Дорогі прочани, нехай наше серце стане яслами, де народиться Ісус і принесе нам радість, мир та любов.
У своєму Різдві Новонароджений Спаситель дає нам надію на спасіння у Господі та подарує довгоочікуваний мир для кожного з нас та цілої України!
Останні новини
Щомісяця все більше паломників прибуває до Відпустового центру блаженного Симеона Лукача, щоб спільно вимолювати у Господа заступництва для нашої землі...
«28 сімей — 28 ікон»: саме така ініціатива стартувала у січні цього року у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача, що...
«Симеон Лукач є прославлений блаженним тому, що він хотів перебувати й шукав зустрічі із Тим, Який є Святим. Просімо заступництва...
Цьогоріч традиційна проща відбувається з нагоди 60-ліття від народження до Неба блаженного священномученика Симеона Лукача. Сьогодні, 15 червня, на батьківщині...
Наприкінці весни, 29 травня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача, що в с. Старуня, провели традиційні нічні чування, які очолив...
У Страсний понеділок, 29 квітня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача, що в Старуні, відбулися традиційні нічні чування. Цього разу...