У Відпустовому центрі вперше відбулися нічні різдвяні богослужіння

У Відпустовому центрі вперше відбулися нічні різдвяні богослужіння

24.12.2023

Цього Святвечора, 24 грудня, напередодні світлого свята Різдва Христового, віряни збираються у родинному колі та у молитві прославляють новонародженого Спасителя світу. З цієї нагоди у Відпустовому центрі вперше служили різдвяні богослужіння, що розпочали з Великого Повечір’я з Литією, яке очолив о. Юрій Сидір у співслужінні о. Володимира Лукашевського та запрошеного духовенства.

У нашому літургійному році є три свята – Благовіщення, Різдво та Богоявлення, у навечір’я яких передбачають особливе святкове богослужіння – Велике повечір’я з литією. Воно поділене на 3 частини, кожна з яких має власні псалми та молитви. Велике Повечір’я містить у собі Литію (гр. «літе» – «похід»), характерною ознакою литійної єктенії є прохання про заступництво, розміщені в ієрархічній послідовності: Бога, Богородиці, мучеників, святих. Повечір’я вміщує багато молитов, взятих безпосередньо зі Святого Письма Старого Завіту або ж їх вмілого опрацювання. Окрім того, це богослужіння має найменше змінних частин. Певною мірою, Повечір’я є симбіозом келійного монашого правила та вечірніх молитов християн.

Опісля розпочалася Різдвяна Божественна Літургія – найголовніша християнська молитва, де звершується безкровна жертва Христа на спасіння наших душ.

Зі словами проповіді до вірних звернувся о. Юрій Сидір, який наголосив на важливості глибинного розуміння свята Різдва Христового:

«Наше істинне розуміння Різдва полягає в тому, щоб ми зуміли відкрити своє серце до приходу людського сина. Наш Творець Господь настільки полюбив світ, «що Сина Свого Єдинородного дав, щоб кожен, хто вірує в Нього, не загинув, а жив життям вічним» (Йо. 3, 16). Народження дитини в сім’ї змінює спосіб життя сім’ї та примножує любов. Так само з народженням Ісуса увесь світ перемінився – він покликаний стати кращим, добрішим, щирішим. Нехай новонароджений Спаситель принесе довгоочікуваний мир на нашу Батьківщину Україну».

По завершенні молінь відбулося ділення Різдвяною Просфорою, що є символом Дитятка Ісуса – душпастирі та прочани вітали один одного зі світлим празником Різдва.

Дорогі прочани, нехай наше серце стане яслами, де народиться Ісус і принесе нам радість, мир та любов.

У своєму Різдві Новонароджений Спаситель дає нам надію на спасіння у Господі та подарує довгоочікуваний мир для кожного з нас та цілої України!

Останні новини

Спільна молитва тисяч прочан, глибокі роздуми над словом Божим, прийняття Святих Таїнств та метаноя сердець – так проходили традиційні чування...

На Синоді Єпископів УГКЦ 2023 року ухвалено рішення додати до нашого Місяцеслова імен святих з інших Церков католицького сопричастя, що підкреслює нашу...

Сьогодні, у другу річницю російського повномасштабного вторгнення в Україну, з ініціативи Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава греко-католики по всій Україні та світу присвячують цей день посту, молитві та милостині, щоби об’єднатися у духовній боротьбі. Окрім того, цей день присвячений молитовному вшануванню усіх загиблих військових та мешканців міст та сіл у війні, яку переживаємо вже 730 днів.

Сьогодні, 7 лютого, паломники зібралися на спільну молитву у родинному селі блаженного священномученика Симеона Лукача. У Відпустовому центрі, що у Старуні, молитовно вшанували пам’ять Блаженного священномученика Петра Вергуна, пресвітера УГКЦ.

Сьогодні наша Церква відзначає велике свято, що завершує цикл Різдвяних свят – Стрітення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.

Сьогодні, 31 січня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона молитовно вшанували пам’ять преподобного отця Івана Боско – святого Католицької Церкви. У...