У Відпустовому центрі молитовно вшанували Пратулинських мучеників

У Відпустовому центрі молитовно вшанували Пратулинських мучеників

23.01.2024

Сьогодні, 23 січня, Свята Церква спогадує пам’ять християнського подвигу Пратулинських мучеників. Цьогоріч виповнюється 150 років від дня, коли 13 українців загинули мученицькою смертю, ставши на захист Української Греко-Католицької Церкви від свавілля російського православ’я.

З цієї нагоди, в рамках вечірньої програми, у Відпустовому центрі блаженного Симеона відбулося молитовне вшанування Пратулинських мучеників. Богослужіння очолив о. Олег Федак.

Розпочалася вечірня програма з молебню до блаженних новомучеників. Численні вірні прийшли до храму, аби спільно просити мучеників за нашу Церкву заступництва у Небі. Опісля прочани взяли участь у головній молитві християнина – Божественній Літургії, в часі якої душпастир виголосив проповідь: 

«Сьогодні Свята Церква згадує пам’ять славних Пратулинських мучеників, які віддали свої життя за право бути дітьми своєї Церкви. Спогадуючи події 150-літньої давності, можемо сказати, що ліквідація нашої Церкви на Львівському псевдособорі не була чимось новим, адже у 1874 році село Пратули, що знаходиться у теперішній Польщі, постраждало, оскільки перебувало в лоні УГКЦ. І коли люди почули, що є велика загроза втратити свій храм, який хотіли насильно забрати, вони виступили на його захист. Тринадцять з них віддали своє життя, 180 були тяжко поранені. Селянам навіть не дали змоги забрати тіла, а наступного дня мучеників поховали у братській могилі, бажаючи знищити пам’ять про цю подію. А тепер серед нас є люди, які добре пам’ятають жахливі часи підпільної церкви. Ваше село Старуня є яскравим прикладом незламності, стійкості віри, любові до Бога і Церкви у ті часи. Тож, плекаймо пам’ять про жертву усіх, хто став на захист нашої Церкви», – мовив проповідник.

Душпастир провів паралель з теперішнім часом, який кидає християнам нові виклики: «Справді, сьогодні є можливість вільно сповідувати свою віру, ми можемо щодня приступати до Святого Причастя. Але, у теперішньому світі переслідування інакше – ми бачимо, як пекельні сили в різний спосіб намагаються знищити Церкву, викривлювати її науку, неправдиво трактувати її цінності. Перед нами постає інший виклик. Тому, вдивляючись в приклад мужності всіх мучеників нашої Церкви, збережімо нашу віру, прославляючи Христа своїм добрим християнським життям», – закликав священник.  

Продовжуючи вечірню програму, всіх присутніх благословили мощами блаженного Симеона, випрошуючи в Господа, за його посердництвом, всіх обільних ласк і благодатей. 

По завершенні молінь, вірних закликали плекати пам’ять про мучеників у своїх сім’ях та родинах, й складати молитви до Христових воїнів, які пролили свою кров, щоби продовжувала жити наша Церква та народ.

Останні новини

Спільна молитва тисяч прочан, глибокі роздуми над словом Божим, прийняття Святих Таїнств та метаноя сердець – так проходили традиційні чування...

На Синоді Єпископів УГКЦ 2023 року ухвалено рішення додати до нашого Місяцеслова імен святих з інших Церков католицького сопричастя, що підкреслює нашу...

Сьогодні, у другу річницю російського повномасштабного вторгнення в Україну, з ініціативи Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава греко-католики по всій Україні та світу присвячують цей день посту, молитві та милостині, щоби об’єднатися у духовній боротьбі. Окрім того, цей день присвячений молитовному вшануванню усіх загиблих військових та мешканців міст та сіл у війні, яку переживаємо вже 730 днів.

Сьогодні, 7 лютого, паломники зібралися на спільну молитву у родинному селі блаженного священномученика Симеона Лукача. У Відпустовому центрі, що у Старуні, молитовно вшанували пам’ять Блаженного священномученика Петра Вергуна, пресвітера УГКЦ.

Сьогодні наша Церква відзначає велике свято, що завершує цикл Різдвяних свят – Стрітення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.

Сьогодні, 31 січня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона молитовно вшанували пам’ять преподобного отця Івана Боско – святого Католицької Церкви. У...