У  Відпустовому центрі молитовно відзначили 12-ту річницю заснування Івано-Франківської Митрополії

У  Відпустовому центрі молитовно відзначили 12-ту річницю заснування Івано-Франківської Митрополії

13.12.2023

У середу, 13 грудня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача відбувся Повний відпуст з нагоди 12-річчя заснування Івано-Франківської Митрополії УГКЦ. Єднаючись у молитві за провідників, служителів та вірних Архієпархії, цього дня згідно з Декретом Апостольської Столиці численно зібрані прочани змогли отримати Повний Відпуст.

Розпочалися моління зі спільної ходи Хресним шляхом нашого Спасителя, що провадив о. Михайло Брик. Опісля в храмі Благовіщення Пресвятої Богородиці віряни почули першу науку від о. Тараса Кшика, ЧНІ.

Душпастир роздумував про дари, які на свій день народження отримав Ісус Христос. Як пояснив він, всі три дари від мудреців не є випадкові.

«Першим даром завжди називають золото, яке є знаком того, що він є король. Царі володіють золотом не для себе, а щоби дбати про своїх підданих. Так і було, Ісус роздавав все, що мав. Гроші мають сенс тільки коли ми можемо їх використати для допомоги іншим. Коли Чернігів впав в облогу, ми дзвонили отцям запитати, чим допомогти. А ігумен монастиря сказав що вони мають достатньо грошей, але їду немає де придбати, бо не працює жоден магазин. Другим даром є ладан, який приносився як знак молитви. Мудреці тим самим визнали, що Він є Богом. Часом так прикро чути, що у святкових клопотаннях люди не встигають піти на Літургію. Це наче приготувати пишне свято для іменинника, але самого іменинника не запросити», – наголосив о. Тарас.

Третім даром проповідник назвав миро, яке в ті часи мало лише одне значення – ним намазували мертве тіло. Мудреці усвідомлювали, що Месія приходить на світ, щоб померти за нас. Ісус прийшов у своєму Різдві, остаточно приймаючи свідому жертву», – пояснив о. Тарас.

Запрошений проповідник очолив Божественну Літургію у співслужінні священників Відпустового Центру о. Юрія Сидіра, о. Володимира Лукашевського, та запрошених душпастирів: о. Михайла Брика, о. Олега Федака та о. Назара Кібеля.

В часі проповіді о. Тарас виголосив другу науку, де наголосив на небезпеці перетворити нашу молитву у буденність:

«Іноді ми не усвідомлюємо сили наших молитов, бо це стає звичною частиною нашого життя. Стараймося, щоб щоденне не перетворилося в буденність. Всі знають,  що таке помолитися вервицю, а що таке «відгаратати» її. Коли щось стає дуже частим, ми перестаємо це так цінувати. Кожен з нас має людей, які потребують нашої молитовної підтримки. Принесімо Ісусові жертву молитви не за себе, а за інших», – закликав священник.

Після Літургії о. Володимир спільно з вірними завершили молитися дев‘ятницю до блаженного священномученика Симеона Лукача, яку у Відпустовому Центрі провадили у підготовці до Дня Відпусту. Спільно з отцями всі вірні помолилися в наміренні святішого Отця Франциска Папи Римського.

Наступним пунктом програми були молитви на зцілення, які прочитав о. Тарас Кшик, а священники поблагословили присутніх мощами блаженного Симеона Лукача, єлеєм та освяченою водою.

На завершення о. Юрій Сидір подякував о. Тарасу за його візит до відпустового місця та повчальні науки для ретельнішої підготовки до зустрічі з нашим Месією.

Останні новини

«Симеон Лукач є прославлений блаженним тому, що він хотів перебувати й шукав зустрічі із Тим, Який є Святим. Просімо заступництва...

Цьогоріч традиційна проща відбувається з нагоди 60-ліття від народження до Неба блаженного священномученика Симеона Лукача. Сьогодні, 15 червня, на батьківщині...

Наприкінці весни, 29 травня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача, що в с. Старуня, провели традиційні нічні чування, які очолив...

У Страсний понеділок, 29 квітня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача, що в Старуні, відбулися традиційні нічні чування. Цього разу...

У пʼятницю, 19 квітня, відбулася великопосна проща медичних працівників Івано-Франківської Митрополії УГКЦ до Відпустового центру блаженного Симеона Лукача, що в...

У неділю, 7 квітня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача провели особливий молитовний вечір за заступництвом Пресвятої Богородиці. Моління очолив...