У  Відпустовому центрі молитовно відзначили 12-ту річницю заснування Івано-Франківської Митрополії

У  Відпустовому центрі молитовно відзначили 12-ту річницю заснування Івано-Франківської Митрополії

13.12.2023

У середу, 13 грудня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача відбувся Повний відпуст з нагоди 12-річчя заснування Івано-Франківської Митрополії УГКЦ. Єднаючись у молитві за провідників, служителів та вірних Архієпархії, цього дня згідно з Декретом Апостольської Столиці численно зібрані прочани змогли отримати Повний Відпуст.

Розпочалися моління зі спільної ходи Хресним шляхом нашого Спасителя, що провадив о. Михайло Брик. Опісля в храмі Благовіщення Пресвятої Богородиці віряни почули першу науку від о. Тараса Кшика, ЧНІ.

Душпастир роздумував про дари, які на свій день народження отримав Ісус Христос. Як пояснив він, всі три дари від мудреців не є випадкові.

«Першим даром завжди називають золото, яке є знаком того, що він є король. Царі володіють золотом не для себе, а щоби дбати про своїх підданих. Так і було, Ісус роздавав все, що мав. Гроші мають сенс тільки коли ми можемо їх використати для допомоги іншим. Коли Чернігів впав в облогу, ми дзвонили отцям запитати, чим допомогти. А ігумен монастиря сказав що вони мають достатньо грошей, але їду немає де придбати, бо не працює жоден магазин. Другим даром є ладан, який приносився як знак молитви. Мудреці тим самим визнали, що Він є Богом. Часом так прикро чути, що у святкових клопотаннях люди не встигають піти на Літургію. Це наче приготувати пишне свято для іменинника, але самого іменинника не запросити», – наголосив о. Тарас.

Третім даром проповідник назвав миро, яке в ті часи мало лише одне значення – ним намазували мертве тіло. Мудреці усвідомлювали, що Месія приходить на світ, щоб померти за нас. Ісус прийшов у своєму Різдві, остаточно приймаючи свідому жертву», – пояснив о. Тарас.

Запрошений проповідник очолив Божественну Літургію у співслужінні священників Відпустового Центру о. Юрія Сидіра, о. Володимира Лукашевського, та запрошених душпастирів: о. Михайла Брика, о. Олега Федака та о. Назара Кібеля.

В часі проповіді о. Тарас виголосив другу науку, де наголосив на небезпеці перетворити нашу молитву у буденність:

«Іноді ми не усвідомлюємо сили наших молитов, бо це стає звичною частиною нашого життя. Стараймося, щоб щоденне не перетворилося в буденність. Всі знають,  що таке помолитися вервицю, а що таке «відгаратати» її. Коли щось стає дуже частим, ми перестаємо це так цінувати. Кожен з нас має людей, які потребують нашої молитовної підтримки. Принесімо Ісусові жертву молитви не за себе, а за інших», – закликав священник.

Після Літургії о. Володимир спільно з вірними завершили молитися дев‘ятницю до блаженного священномученика Симеона Лукача, яку у Відпустовому Центрі провадили у підготовці до Дня Відпусту. Спільно з отцями всі вірні помолилися в наміренні святішого Отця Франциска Папи Римського.

Наступним пунктом програми були молитви на зцілення, які прочитав о. Тарас Кшик, а священники поблагословили присутніх мощами блаженного Симеона Лукача, єлеєм та освяченою водою.

На завершення о. Юрій Сидір подякував о. Тарасу за його візит до відпустового місця та повчальні науки для ретельнішої підготовки до зустрічі з нашим Месією.

Останні новини

Спільна молитва тисяч прочан, глибокі роздуми над словом Божим, прийняття Святих Таїнств та метаноя сердець – так проходили традиційні чування...

На Синоді Єпископів УГКЦ 2023 року ухвалено рішення додати до нашого Місяцеслова імен святих з інших Церков католицького сопричастя, що підкреслює нашу...

Сьогодні, у другу річницю російського повномасштабного вторгнення в Україну, з ініціативи Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава греко-католики по всій Україні та світу присвячують цей день посту, молитві та милостині, щоби об’єднатися у духовній боротьбі. Окрім того, цей день присвячений молитовному вшануванню усіх загиблих військових та мешканців міст та сіл у війні, яку переживаємо вже 730 днів.

Сьогодні, 7 лютого, паломники зібралися на спільну молитву у родинному селі блаженного священномученика Симеона Лукача. У Відпустовому центрі, що у Старуні, молитовно вшанували пам’ять Блаженного священномученика Петра Вергуна, пресвітера УГКЦ.

Сьогодні наша Церква відзначає велике свято, що завершує цикл Різдвяних свят – Стрітення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.

Сьогодні, 31 січня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона молитовно вшанували пам’ять преподобного отця Івана Боско – святого Католицької Церкви. У...