У Центрі паломника «Симеон Лукач» відбулися традиційні нічні чування

У Центрі паломника «Симеон Лукач» відбулися традиційні нічні чування

30.07.2020

Як і в попередні місяці нічні моління, зважаючи на карантинні обмеження, проходили в режимі онлайн.

В ніч з 29 на 30 липня в Центрі паломника «Симеон Лукач», що в с. Старуня, Богородчанського району, відбулися традиційні нічні чування. Через запроваджений карантин, вони відбувалися в режимі онлайн, так що долучитися до нічних молінь міг кожен охочий. Загалом за першу добу відео-трансляцію переглянули понад 5,7 тисяч разів.

Щомісяця в Центрі паломника «Симеон Лукач» відбуваються нічні моління. На запрошення пароха храму свв. ап. Петра і Павла о. Ярослава Середюка, кожного разу сюди приїжджає інший проповідник. Цього разу чування провадив о. Ярослав Тимішак – довголітній духівник Івано-Франківської духовної семінарії, а сьогодні – адміністратор парафії в с. Діброва.

Нічні моління розпочалися з Вечірні, після якої отець-проповідник виголосив першу науку. В ній о. Ярослав роздумував над тим як нам, сучасним християнам, наслідувати Господа Ісуса сьогодні.

«Мабуть, набагато легше було йти за Христом у час, коли Він проповідував на землі та закликав до покаяння. Люди Його бачили та бачили за Ким іти. А сьогодні – вочевидь це робити складніше, але можливо», – роздумував о. Ярослав Тимішак.

За його словами Ісус Христос ні кого не змушує йти за Собою, адже постійно вважає на людську волю. Тим не менше, людині буде краще та корисніше, коли вона своїм щоденним життям обиратиме саме Бога.

https://www.facebook.com/svmlukach/videos/617044239215025

Після науки, згідно програми нічних чувань, присутні помолилися ще молебень, вервицю, а також молитви на оздоровлення.

Загалом участь у нічних моліннях взяло п‘ятеро священників: о. Ярослав Тимішак, о. Віталій Кузьмин, о. Іван Херманчук, о. Петро Ців’юк та о. Богдан Сабало. Кожен з них був до диспозиції присутніх вірян, які мали нагоду посповідатися, або ж духовно порозмовляти із присутніми душпастирями.

Завершилися чування молитвою Божественної Літургії, на якій кожен мав нагоду з‘єднатися із Христом у Пресвятій тайні Євхаристії. Після всіх богослужінь вірних благословили мощами блаженного Симеона Лукача, а отець-проповідник закликав й надалі брати участь у подібних молитовних зустрічах, які, на думку о. Ярослава Тимішака, сприяють нашому наслідуванню Христа.

Пригадуємо, що в Центрі паломника «Симеон Лукач» щомісяця в ніч з 29 на 30 число відбуваються нічні чування. Тут також діє музей блаженного священномученика та вже тривають роботи по зведенню Хресної Дороги, яка безумовно стане окрасою для кожного прочанина, котрий побуває тут.

Останні новини

На Синоді Єпископів УГКЦ 2023 року ухвалено рішення додати до нашого Місяцеслова імен святих з інших Церков католицького сопричастя, що підкреслює нашу...

Сьогодні, у другу річницю російського повномасштабного вторгнення в Україну, з ініціативи Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава греко-католики по всій Україні та світу присвячують цей день посту, молитві та милостині, щоби об’єднатися у духовній боротьбі. Окрім того, цей день присвячений молитовному вшануванню усіх загиблих військових та мешканців міст та сіл у війні, яку переживаємо вже 730 днів.

Сьогодні, 7 лютого, паломники зібралися на спільну молитву у родинному селі блаженного священномученика Симеона Лукача. У Відпустовому центрі, що у Старуні, молитовно вшанували пам’ять Блаженного священномученика Петра Вергуна, пресвітера УГКЦ.

Сьогодні наша Церква відзначає велике свято, що завершує цикл Різдвяних свят – Стрітення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.

Сьогодні, 31 січня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона молитовно вшанували пам’ять преподобного отця Івана Боско – святого Католицької Церкви. У...

Відпустове місце у Старуні щомісяця приймає тисячі вірян, які прибувають молитися туди, де служив Блаженний Симеон Лукач. Паломники переживають особливу зустріч з Богом – у молитовних чуваннях, роздумах про Господа та участі у Святих Таїнствах. Цього місяця, 29 січня, у Відпустовому Центрі блаженного Симеона Лукача чування очолив Владика Йосафат Мощич – Єпарх Чернівецький УГКЦ.