У Центрі паломника «Симеон Лукач» відбулися останні в році нічні моління

У Центрі паломника «Симеон Лукач» відбулися останні в році нічні моління

30.12.2020

Протягом року на батьківщині блаженного Симеона Лукача щомісяця відбувалися нічні моління. Зважаючи на карантинні обмеження, останні півроку їх провадили більшою мірою в режимі онлайн. Завдяки цьому сумарна кількість переглядів відео-трансляцій за цей час сягає 73,4 тисячі.

У ніч з 29 на 30 грудня в Центрі паломника «Симеон Лукач», що в с. Старуня, Богородчанського району, відбулися традиційні нічні чування. На запрошення отця-пароха о. Ярослава Середюка, цього разу чування провадив о. Корнилій Яремак, ЧСВВ.

Як і в попередні місяці нічні моління, зважаючи на карантинні обмеження, відбувалися в режимі онлайн. Таким чином долучитися до спільної молитви міг кожен охочий. Загалом за першу добу відео-трансляцію у мережі facebook переглянули понад 27,7 тисяч осіб.

Чимало бажаючих помолитися та отримати благословення зібралося і в самому храмі святих апостолів Петра і Павла. Більшість паломників завітали на молитву, щоби подякувати Господеві за прожитий рік та просити благословення на грядущий.

Нічні моління розпочалися з Вечірні, яку очолив ректор Духовної семінарії о. Олексій Данилюк. Після молитви о. Корнилій виголосив першу реколекційну науку. Назагал тематика розважань була досить різною. Проповідник роздумував і про страждання, і про хвороби та їх значення для нас, а також застановився над особистою молитвою християнина та дав кілька практичних порад для покращення духовного життя.

https://www.facebook.com/svmlukach/videos/673813903295715

За вже сталою традицією, кожен молитовний блок програми чувань, переривався на духовні науки та розмови зі священниками. Так, після першої науки розпочався молебень до блаженного Симеона Лукача, а опісля вірні просили в Господа дару здоров’я під час відповідних молитов та отримали благословення мощами блаженного. Їх провів о. Михайло Сушко та о. Андрій Чорненко.

Після чого розпочалася молитва на новозведенній Хресній Дорозі. Варто додати, що в цьому році це стала остання молитва Хресної Дороги, адже в різдвяний період цих богослужінь не буде. Вірні, спільно зі священниками, пройшлися шляхом на гору, зупиняючись на стаціях, щоби роздумувати над страстями нашого Господа. Цей шлях вони долали із запаленими свічками, які додавали молитві особливого настрою. Розважання провадив о. Корнилій, адже він сам їх написав.

Кульмінаційним же моментом нічних молінь стала Божественна Літургія. Її очолив о. Корнилій Яремак, ЧСВВ у співслужінні запрошених отців. Загалом участь у цих чуваннях взяли 11 священників: о. Михайло Сушко, о. Олексій Данилюк, о. Андрій Чорненко, о. Віталій Кузьмин, о. Віктор Григорук, о. Ярослав Рожак, о. Юрій Сидір, о. Володимир Лукашевський, о. Богдан Сабало та о. Василь Михнюк. Кожен з них був до диспозиції присутніх вірян, які мали нагоду посповідатися, або ж духовно порозмовляти із присутніми душпастирями.

Пригадуємо, що в Центрі паломника «Симеон Лукач» щомісяця в ніч з 29 на 30 число відбуваються нічні чування. Тут також діє музей блаженного священномученика та підпільної УГКЦ.

ВАЖЛИВО! НА РІЗДВЯНИЙ ПЕРІОД В ЦЕНТРІ ПАЛОМНИКА «СИМЕОН ЛУКАЧ», ЩО В С. СТАРУНЯ ХРЕСНА ДОРОГА СЛУЖИТИСЯ НЕ БУДЕ!

Останні новини

Сьогодні, у другу річницю російського повномасштабного вторгнення в Україну, з ініціативи Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава греко-католики по всій Україні та світу присвячують цей день посту, молитві та милостині, щоби об’єднатися у духовній боротьбі. Окрім того, цей день присвячений молитовному вшануванню усіх загиблих військових та мешканців міст та сіл у війні, яку переживаємо вже 730 днів.

Сьогодні, 7 лютого, паломники зібралися на спільну молитву у родинному селі блаженного священномученика Симеона Лукача. У Відпустовому центрі, що у Старуні, молитовно вшанували пам’ять Блаженного священномученика Петра Вергуна, пресвітера УГКЦ.

Сьогодні наша Церква відзначає велике свято, що завершує цикл Різдвяних свят – Стрітення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.

Сьогодні, 31 січня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона молитовно вшанували пам’ять преподобного отця Івана Боско – святого Католицької Церкви. У...

Відпустове місце у Старуні щомісяця приймає тисячі вірян, які прибувають молитися туди, де служив Блаженний Симеон Лукач. Паломники переживають особливу зустріч з Богом – у молитовних чуваннях, роздумах про Господа та участі у Святих Таїнствах. Цього місяця, 29 січня, у Відпустовому Центрі блаженного Симеона Лукача чування очолив Владика Йосафат Мощич – Єпарх Чернівецький УГКЦ.

У п’ятницю, 26 січня, студенти Івано-Франківської духовної семінарії ім. свщмч. Йосафата завітали на молитву до Відпустового центру блаженного священномученика Симеона...