У день Зіслання Святого Духа завершилася архієпархіальна проща до Старуні

У день Зіслання Святого Духа завершилася архієпархіальна проща до Старуні

22.06.2021

У неділю,

Сьогодні, 20 червня, коли наша Церква відзначає празник Зіслання Святого Духа, в Паломницькому центрі «Симеон Лукач», в селі Старуня, відбулася традиційна проща вірних Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ. Очолив моління Митрополит Володимир.

Рано-вранці, діти та молодь парафії радо вітали Архієрея на Старунській землі. На початку молінь Митрополит Володимир здійснив чин освячення джерела Матері Божої Неустанної Помочі, а також місцевої Хресної Дороги, відомої на цілу Україну.

Опісля на горі, де розмістився найбільший в Україні хрест, відбулося освячення богослужбової каплиці Пресвятої Родини. Освячення розпочалося з благословення Престолу, на якому відтепер буде здійснюватися безкровна жертва нашого Божественного Спасителя.

Далі в новій каплиці розпочалася перша Архієрейська Божественна Літургія. Звертаючись до вірних в часі проповіді, Митрополит Володимир розповів про Таїнство празника Зіслання Святого Духа.

«Ще до приходу Месії Ісуса Христа, П’ятидесятниця була святом жнив і подяки. Того дня, як приписував Закон приходило до Єрусалимської Святині з усіх околиць велике число людей, щоб подякувати Богові за земні плоди та скласти пожертви. Пізніше долучилося святкування надання Мойсеєві Божого Закону на горі Синай – П’ятдесятого дня після виходу з Єгипту. Дня Новозавітньої Церкви Христової свято Зіслання Святого Духа – це день народження св. Церкви. Дух Святий її провадить, просвічує і береже на дорозі до правди і спасіння», – наголосив Митрополит.

На думку Митрополита, Святий Дух – це світло і життя духовне, джерело премудрості і розуму. Дух Святий постійно діє в Церкві, Він є її душею.

Після всіх урочистостей Митрополит подякував усім присутнім за докладені зусилля у зведенні цього святого місця.

Особливими гостями свята стали діти зі спільноти «Діти Ісуса», що діє при Катехитичному центрі Архікатедрального і Митрополичого собору Воскресіння Христового м. Івано-Франківська. Разом зі своїм духівником о. Іваном Стефураком, діти з особливими потребами сьогодні завітали на прощу. Митрополит Володимир подякував дітям та їх батькам за їх незламну віру до Бога.

Завершилася проща урочистим відкриттям та освяченням нової релігійної крамниці, яка стала першою філією вже відомої крамниці релігійної атрибутики «Нова Зоря».

Останні новини

Сьогодні, у другу річницю російського повномасштабного вторгнення в Україну, з ініціативи Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава греко-католики по всій Україні та світу присвячують цей день посту, молитві та милостині, щоби об’єднатися у духовній боротьбі. Окрім того, цей день присвячений молитовному вшануванню усіх загиблих військових та мешканців міст та сіл у війні, яку переживаємо вже 730 днів.

Сьогодні, 7 лютого, паломники зібралися на спільну молитву у родинному селі блаженного священномученика Симеона Лукача. У Відпустовому центрі, що у Старуні, молитовно вшанували пам’ять Блаженного священномученика Петра Вергуна, пресвітера УГКЦ.

Сьогодні наша Церква відзначає велике свято, що завершує цикл Різдвяних свят – Стрітення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.

Сьогодні, 31 січня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона молитовно вшанували пам’ять преподобного отця Івана Боско – святого Католицької Церкви. У...

Відпустове місце у Старуні щомісяця приймає тисячі вірян, які прибувають молитися туди, де служив Блаженний Симеон Лукач. Паломники переживають особливу зустріч з Богом – у молитовних чуваннях, роздумах про Господа та участі у Святих Таїнствах. Цього місяця, 29 січня, у Відпустовому Центрі блаженного Симеона Лукача чування очолив Владика Йосафат Мощич – Єпарх Чернівецький УГКЦ.

У п’ятницю, 26 січня, студенти Івано-Франківської духовної семінарії ім. свщмч. Йосафата завітали на молитву до Відпустового центру блаженного священномученика Симеона...