«У Богоявленні Господь відкриває небо для всіх нас»: у Відпустовому центрі відсвяткували Водохреща

«У Богоявленні Господь відкриває небо для всіх нас»: у Відпустовому центрі відсвяткували Водохреща

06.01.2024

У пʼятницю, 5 січня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона молилися святкові йорданські богослужіння з нагоди празника хрещення Господа нашого Ісуса Христа в ріці Йордан. Це свято називається Богоявленням, оскільки під час Господнього хрещення, світові об’явилась Пресвята Трійця.

Розпочали моління з Великого повечірʼя з Литією, яке очолив о. Юрій Сидір спільно з душпастирями Відпустового центру.

Опісля, всі прочани стали учасниками кульмінаційного моменту – Божественної Літургії, на якій ми приходимо до живого Бога, який втілюється під видом хліба і вина, несучи нам Спасіння.

В часі своєї проповіді, роздумуючи над Словом Божим, о. Юрій пояснив паломникам, в чому заключається суть Святого Таїнства Хрещення:

«Ми знаємо, що хрещення змиває первородний гріх. Але Христос був святим і йому не потрібно було омивати свої гріхи. Хрещення Івана предтечі, який готував дорогу перед приходом спасителя, дещо відрізняється від сьогоднішнього хрещення тим, що воно спонукало людей до покаяння».

Проповідник наголосив на розвитку особистої  близькості кожного християнина у стосунках з Богом:

«Христос заплатив своїм життям за всі наші гріхи і через Нього небо є відкритим. Чи прийду я до цього неба, залежить від мене. Дуже мало є напитися освяченої води, покропити домівки чи пірнути в ополонку. Бог чекає мого щирого розкаяного та спрагненого Його присутності серця. Щоб ми могли бути з ним, у Богоявленні, Господь відкриває небо для всіх нас», – завершив проповідь о. Юрій.

Після Святої Літургії біля джерела Божої Матері Неустанної Помочі відбувся Чин великого освячення води. На завершення молінь, священнослужителі відпустового місця окропили нею всіх присутніх вірних.

Так само душпастирі привітали усіх присутніх з величним святом Богоявлення Господнього.

«У Всевишнього Господа, який в цей день об’явився, просімо благословення для нас усіх з вами, наших захисників та особливо миру  для нашої України», – побажав о. Володимир Лукашевський.

Останні новини

Спільна молитва тисяч прочан, глибокі роздуми над словом Божим, прийняття Святих Таїнств та метаноя сердець – так проходили традиційні чування...

На Синоді Єпископів УГКЦ 2023 року ухвалено рішення додати до нашого Місяцеслова імен святих з інших Церков католицького сопричастя, що підкреслює нашу...

Сьогодні, у другу річницю російського повномасштабного вторгнення в Україну, з ініціативи Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава греко-католики по всій Україні та світу присвячують цей день посту, молитві та милостині, щоби об’єднатися у духовній боротьбі. Окрім того, цей день присвячений молитовному вшануванню усіх загиблих військових та мешканців міст та сіл у війні, яку переживаємо вже 730 днів.

Сьогодні, 7 лютого, паломники зібралися на спільну молитву у родинному селі блаженного священномученика Симеона Лукача. У Відпустовому центрі, що у Старуні, молитовно вшанували пам’ять Блаженного священномученика Петра Вергуна, пресвітера УГКЦ.

Сьогодні наша Церква відзначає велике свято, що завершує цикл Різдвяних свят – Стрітення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.

Сьогодні, 31 січня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона молитовно вшанували пам’ять преподобного отця Івана Боско – святого Католицької Церкви. У...