Цієї неділі відбудеться освячення мозаїчної ікони Матері Божої Неустанної Помочі

147

В ніч з 29 на 30 листопада в Паломницькому центрі «Симеон Лукач», що в с. Старуня, Богородчанського району, відбудуться традиційні нічні чування. У зв’язку із карантинними обмеженнями, вони будуть проходити в режимі онлайн. Особливістю цих молінь стане освячення мозаїчної ікони Матері Божої Неустанної Помочі на однойменному джерелі.

Мозаїчну ікону виконав о. Євген Андрухів. Автор насправді унікальний, адже у своїх мозаїчних роботах часто використовує кілька античних технік, які походять із дохристиянської епохи. Оригінальність мозаїк о. Євгена Андрухіва полягає в тому, що він попри всі існуючі в мозаїці правила вільно застосовує природне каміння (мармур, граніт, онікс тощо) в поєднанні зі штучно виготовленою смальтою та позолотою, а також у застосуванні різних прямокутників, ромбів, круглого каміння та скла з використанням античних технік.

Щодо самої ікони Матері Божої Неустанної Помочі, то цей образ написаний у традиції Візантійського обряду Східної Церкви. Образ створений у такому стилі, який не має на меті подати вишуканий сценарій чи особу, увага зосереджена на духовній красі. Образ цей не є реалістичним зображенням тільки тому, що митець прагне виразити щось більш достойне, ніж будь-що інше на світі. Він має форму дверей. Приємно дивитися на гарні двері, але хто ж хотів би тільки стояти і дивитися. Ми бажаємо відкрити їх і ввійти. Двері можуть бути привабливі або не надто привабливі, але вони залишаються все ж лише дверима, крізь які ми повинні увійти до нового світу.

Митець, керуючись тим, що ніхто з людей не знає як виглядає Марія і Ісус, і що неможливо збагнути Їхню святість лише за допомогою слів чи образів – виразив красу Богоматері та Її Сина й смисл, який Вони несуть, за допомогою символів.

Запрошуємо взяти участь у нічних чуваннях та освячені мозаїчної ікони Матері Божої Неустанної Помочі. Цього разу проповідником на нічних молитвах буде прп. о. Юстин Бойко, студит.

Нічі чування розпочнуться о 19:00 год. молитвою Вечірні. Опісля віряни також помоляться молебень, вервицю. Окрім того, в програмі чувань заплановані молитви на оздоровлення та благословення мощами нашого блаженного Симеона Лукача.

Всі присутні візьмуть також участь у молитві на новозаведеній Хресній Дорозі. Ця молитва буде супроводжуватися молитовним походом з палаючими свічками.

Запрошуємо єднатися у спільній молитві та дивитися чування:

YouTube ? https://bit.ly/2SajTG2

Facebook ? https://bit.ly/2GfBoCn

Прохання про молитву можна записувати у коментарях відео-трансляцією.

Ласкаво просимо присутніх дотримуватися всіх карантинних вимог: мати захисні медичні маски та зберігати соціальну дистанцію!