Третя неділя місяця в Центрі паломника: Хресна Дорога, Літургія та роздуми про День бідного

Третя неділя місяця в Центрі паломника: Хресна Дорога, Літургія та роздуми про День бідного

16.11.2020

У неділю, 15 листопада, в Центрі паломника «Симеон Лукач», що в с. Старуня Богородчанського району, відбулися врочисті богослужіння. У зв’язку з великим бажанням парафіян храму святих апостолів Петра і Павла та прочан Центру паломника молитися на новозведенній Хресній Дорозі, з моменту її відкриття було прийнято рішення молитися тут щосереди і щоп’ятниці, а також в першу п’ятницю та третю неділю кожного місяця.

Як і попереднього місяця, молитва розпочалася із Хресної Дороги, під час якої вірні мали нагоду роздумувати над хресним шляхом, муками і розп‘яттям нашого Божественного Спасителя. Молитву очолив о. Володимир Лукашевський – відповідальний за медійний розвиток Центру паломника – разом із о. Ярославом Середюком – адміністратором храму святих апостолів Петра і Павла.

Після пройденого Хресного шляху всі повернулися до місцевої святині, де розпочалася Божественна Літургія. В часі спільної молитви кожен охочий міг приступити до Святого Таїнства Покаяння.

Роздумуючи над Божим словом в часі проповіді, о. Володимир Лукашевський пояснив Євангельський епізод із 23-ї неділі після Зіслання Святого Духа, в якому мова йшла про оздоровлення біснуватого чоловіка в Герасинської околиці.

«Божественне слово цієї неділі показує нам Ісуса Христа, який визволяє людину з під влади диявола. Ця тема «визволення» є центральною темою всього Євангеліє, бо ж саме для цього Христос прийшов у світ, щоби визволити, спасти нас», – пояснював проповідник.

За словами о. Володимира, не випадково першим, кого зустрічає Ісус в тому краї, що «проти Галилеї», є саме цей біснуватий чоловік, адже Герасим-край був фактично в усьому протилежністю до набожних юдеїв (свідченням цього є хоча б той факт, що вони випасають свиней, хоча юдеї не їдять цього м’яса).

«Особа, яка постає перед нами голою, тобто позбавлена будь-якої людської гідності; особа, яка, як читаємо, мешкає в гробі, тобто, бувши живою, веде спосіб життя, притаманним мерцям. І ця особа зустрічається з Христом.  Ісус цим чудом робить щось набагато більше, ніж просто визволяє її від злих сил, – він наново повертає їй право зватися людиною, одягає її не просто в тлінний одяг, але наново повертає образ і подобу, яку десь з невідомих причин в неї вкрали злі сили», – пояснив священнослужитель.

На його думку, цікавим є той факт, що Ісус не дозволяє біснуватому йти за Ним. В багатьох фрагментах Святого Писання саме Христос є Той, який кличе крокувати за собою. Однак в цьому епізоді Господь закликає залишитися на місці в колі своєї родини, проповідуючи Добру Новину.

«Бути апостолом у своїх сім’ях, родинах, між своїми колегами на роботі – це завдання, яке ставить Господь Ісус сьогодні до кожного із нас», – наголосив душпастир.

За його словами, є добре розповідати нашим ближнім про Бога, але цього замало, адже свідчення нашого життя, добрий приклад та діла милосердя є саме тим, що промовляє краще і гучніше, ніж будь-яка красномовна проповідь.

«Сьогодні ми маємо День бідного, цей час Церква вділяє нам для того, щоби ми відвели погляд від себе і побачили тих нагих, голодних і спраглих осіб, які, можливо, й не мешкають сьогодні в гробах, але часто-густо проживають під каналізаційними люками чи в підвалах наших багатоповерхівок. Тож стараймося допомогти потребуючим, вділяючи кожен, що може. Адже ми не заберемо із собою нічого з того, про що так часто дбаємо і переживаємо. Єдине, що зможемо взяти з собою до Вічності, – наші добрі вчинки», – наголосив о. Володимир Лукашевський.

Після спільної молитви о. Ярослав Середюк подякував всім, хто долучився до богослужінь, та закликав й надалі відвідувати Центр паломника «Симеон Лукач», що в с. Старуня.

Пригадуємо, що Хресна Дорога в нашому Центрі паломника служиться кожної середи та п‘ятниці, а також кожну третю неділю місяця.

Останні новини

Спільна молитва тисяч прочан, глибокі роздуми над словом Божим, прийняття Святих Таїнств та метаноя сердець – так проходили традиційні чування...

На Синоді Єпископів УГКЦ 2023 року ухвалено рішення додати до нашого Місяцеслова імен святих з інших Церков католицького сопричастя, що підкреслює нашу...

Сьогодні, у другу річницю російського повномасштабного вторгнення в Україну, з ініціативи Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава греко-католики по всій Україні та світу присвячують цей день посту, молитві та милостині, щоби об’єднатися у духовній боротьбі. Окрім того, цей день присвячений молитовному вшануванню усіх загиблих військових та мешканців міст та сіл у війні, яку переживаємо вже 730 днів.

Сьогодні, 7 лютого, паломники зібралися на спільну молитву у родинному селі блаженного священномученика Симеона Лукача. У Відпустовому центрі, що у Старуні, молитовно вшанували пам’ять Блаженного священномученика Петра Вергуна, пресвітера УГКЦ.

Сьогодні наша Церква відзначає велике свято, що завершує цикл Різдвяних свят – Стрітення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.

Сьогодні, 31 січня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона молитовно вшанували пам’ять преподобного отця Івана Боско – святого Католицької Церкви. У...