Таїнство зцілення душі й тіла — такими словами можна передати сутність таїнства Єлеопомазання (Соборування), назва якого пішла від практики його звершення декількома священиками — «собором».

Призначення таїнства Єлеопомазання — цілковите зцілення людини. У молитвах, що читаються при звершенні таїнства, неодноразово звертаються до Бога прохання про прощення гріхів страждучого та про його одужання. Саме тілесне зцілення у молитвах таїнства ставиться у залежність від зцілення душевного, для якого необхідне покаяння, тобто прощення гріхів, поєднане з твердою обіцянкою виправити своє життя відповідно до заповідей Божих.

У суботу, 29 вересня, на парафії Вознесіння ГНІХ, де перебували мощі святих Боніфатія, Бенедикта та Івана Массіяна, відбувся чин Соборування – уділення Святого Таїнства Єлеопомазання всім вірним для оздоровлення від всіх душевних і тілесних недуг. Розпочалося все з Божественної Літургії в часі якої багато парафіян приступили до Святих Таїнств Покаяння та Євхаристії. У проведенні цієї молитви, яка слудувала після Літургії, взяли участь сім священиків Солотвинського протопресвітеріату.

Під час Соборування кожен присутній священик зачитував уривок з Євангелії та молитву на оздоровлення недужих. Потім всі присутні в храмі вірні приступали по черзі до священика, а той намащував їх освяченим єлеєм. Після завершення молитовного чину до присутніх промовив духовне слово протоієрей Віталій Луцак, наголошуючи на важливості глибокого духовного життя.

Також настоятель парафії протоієрей Василь Гоголь подякував священикам, які взяли участь у цій молитві, а також всім за таку численну участь та побажав, щоб це здоров’я душі і тіла, яке дарував сьогодні Господь усім присутнім, вірні зберегли якнайдовше своїм безгрішним та праведним життям.