Таїнства Єлеопомазання на парафії Вознесіння ГНІХ

Таїнства Єлеопомазання на парафії Вознесіння ГНІХ

29.09.2018

Таїнство зцілення душі й тіла — такими словами можна передати сутність таїнства Єлеопомазання (Соборування), назва якого пішла від практики його звершення декількома священиками — «собором».

Призначення таїнства Єлеопомазання — цілковите зцілення людини. У молитвах, що читаються при звершенні таїнства, неодноразово звертаються до Бога прохання про прощення гріхів страждучого та про його одужання. Саме тілесне зцілення у молитвах таїнства ставиться у залежність від зцілення душевного, для якого необхідне покаяння, тобто прощення гріхів, поєднане з твердою обіцянкою виправити своє життя відповідно до заповідей Божих.

У суботу, 29 вересня, на парафії Вознесіння ГНІХ, де перебували мощі святих Боніфатія, Бенедикта та Івана Массіяна, відбувся чин Соборування – уділення Святого Таїнства Єлеопомазання всім вірним для оздоровлення від всіх душевних і тілесних недуг. Розпочалося все з Божественної Літургії в часі якої багато парафіян приступили до Святих Таїнств Покаяння та Євхаристії. У проведенні цієї молитви, яка слудувала після Літургії, взяли участь сім священиків Солотвинського протопресвітеріату.

Під час Соборування кожен присутній священик зачитував уривок з Євангелії та молитву на оздоровлення недужих. Потім всі присутні в храмі вірні приступали по черзі до священика, а той намащував їх освяченим єлеєм. Після завершення молитовного чину до присутніх промовив духовне слово протоієрей Віталій Луцак, наголошуючи на важливості глибокого духовного життя.

Також настоятель парафії протоієрей Василь Гоголь подякував священикам, які взяли участь у цій молитві, а також всім за таку численну участь та побажав, щоб це здоров’я душі і тіла, яке дарував сьогодні Господь усім присутнім, вірні зберегли якнайдовше своїм безгрішним та праведним життям.

Останні новини

Сьогодні, у другу річницю російського повномасштабного вторгнення в Україну, з ініціативи Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава греко-католики по всій Україні та світу присвячують цей день посту, молитві та милостині, щоби об’єднатися у духовній боротьбі. Окрім того, цей день присвячений молитовному вшануванню усіх загиблих військових та мешканців міст та сіл у війні, яку переживаємо вже 730 днів.

Сьогодні, 7 лютого, паломники зібралися на спільну молитву у родинному селі блаженного священномученика Симеона Лукача. У Відпустовому центрі, що у Старуні, молитовно вшанували пам’ять Блаженного священномученика Петра Вергуна, пресвітера УГКЦ.

Сьогодні наша Церква відзначає велике свято, що завершує цикл Різдвяних свят – Стрітення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.

Сьогодні, 31 січня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона молитовно вшанували пам’ять преподобного отця Івана Боско – святого Католицької Церкви. У...

Відпустове місце у Старуні щомісяця приймає тисячі вірян, які прибувають молитися туди, де служив Блаженний Симеон Лукач. Паломники переживають особливу зустріч з Богом – у молитовних чуваннях, роздумах про Господа та участі у Святих Таїнствах. Цього місяця, 29 січня, у Відпустовому Центрі блаженного Симеона Лукача чування очолив Владика Йосафат Мощич – Єпарх Чернівецький УГКЦ.

У п’ятницю, 26 січня, студенти Івано-Франківської духовної семінарії ім. свщмч. Йосафата завітали на молитву до Відпустового центру блаженного священномученика Симеона...