Нам часто важко уявити собі святих, що вони були такими ж людьми, як і ми. Ми знаємо, що десь, колись жив той чи інший святий, однак годі сподіватися, щодо особистої святості кожного із нас, бо ж це, часом, нам видається неможливим. Тим не менше, на прикладі життя блаженного Симеона Лукача, який народився, ріс, а й умер у вашому селі, ми можемо стверджувати, що святість – можлива тут і тепер. Святість – це покликання, мета кожного з нас.

Такими словами звернувся до парафіян храму святих апостолів Петра і Павла та прочан Центру паломника «Симеон Лукач», що в с. Старуня, Богородчанського району, Преосвященний Владика Венедикт Алексійчук – Єпископ єпархії Святого Миколая УГКЦ з осідком у Чикаго (США). Сьогодні, 6 вересня, він завітав до нашої громади та очолив недільне богослужіння.

Вітали високоповажного гостя вся парафіяльна спільнота разом із прочанами на церковному подвір’ї. Діти вручили Владиці Венедикту хліб та сіль – на знак гостинності, а о. Володимир Лукашевський, від імені отця-пароха Ярослава Середюка, запросив Єпископа очолити недільне богослужіння та благословити присутніх.

Владика Венедикт звершив Архієрейську Божественну Літургію, на якій йому також співслужили запрошенні священнослужителі: о. Іван Жук, о. Іван Стефурак, о. Михайло Віхоть, о. Роман Кузьмінський та о. Юрій Сидір.

Роздумуючи над Божим словом у часі проповіді, Владика, базуючись на євангельському уривку 13-ї неділі після Зіслання Святого Духа, говорив про покликання кожної людини.

«Перше, що спадає на думку, коли чуємо цей уривок про виноградарів-убивць, – це наше запрошення до праці у своєму особистому винограднику. Господь Бог довірив нам наше життя, воно унікальне і неповторне, а тому маємо прожити його, виконуючи те покликання, ту місію, яку можемо сповнити тільки ми», – роздумував Єпископ єпархії Святого Миколая УГКЦ з осідком у Чикаго (США).

На його думку, всі речі в цьому світі мають своє призначення, а отже і кожна людина покликана до чогось особливого. В той же час, на прикладі будови людського тіла, проповідник пояснив, що кожен має свою функцію, а тому не слід старатися жити якимсь іншим життям, намагаючись скопіювати стиль життя ближнього.

«Коли говоримо про покликання, одразу маємо асоціації з монашеством, священством чи духовенством, але це слово дуже гарно пояснює Боже ставлення до нас. Той Бог, якого звемо «Отцем» в молитві, яку молимося щодня, Він є той хто кличе нас. До чого? – До святості!», – переконаний Владика.

За його словами, нам часто видається, що святі, які намальовані на іконах, описані в «Житті святих» були десь там, але нам не віриться, що святість можлива там, де ми живемо.

«На прикладі життя блаженного Симеона Лукача, який народився, ріс та помер у вашому селі, ми можемо стверджувати, що святість – можлива тут і тепер. Святість – це покликання, мета кожного з нас. Тому будьмо відповідальними кожен у своєму особистому «винограднику», щоби дати добрий плід нашому Богу, який дарував нам це прекрасне й неповторне життя», – закликав проповідник.

Після спільної молитви та многоліття, о. Володимир Лукашевський, від імені отця-пароха Ярослава Середюка, подякував Преосвященному Владиці Венедикту за його візит, молитву та благословення. Окремо ж пролунали вітальні слова в адрес гостя з нагоди його 10-ліття від дня Архієрейської хіротонії.

На завершення свого візиту до Центру паломника «Симеон Лукач», що в с. Старуня, Владика Венедикт також відвідав «Музей блаженного Симеона та підпільної УГКЦ» та ознайомився із ходом будівництва Хресної дороги, яке вже наближається до свого завершення.