Стація VІ. Вероніка витирає Ісусове обличчя

Стація VІ. Вероніка витирає Ісусове обличчя

05.03.2024

Слава страстям Твоїм, слава довгому терпінню Твоєму, Господи!

З книги пророка Ісаї:

«Не було в ньому ні виду, ні краси – ми бачили його – ні вигляду принадного не було в ньому. Зневажений, останній між людьми, чоловік болів, що зазнав страждання; немов людина, що перед нею обличчя закривають». (Іс. 53, 2-3)

Традиція передала нам розповідь про Вероніку. Наперекір жорстокому натовпу вона, сповнена співчуття, своєю хустиною обтирає лице Ісуса. Її вчинок неначе золотим ланцюжком продовжує милосердний жест Симона Киринейця. Інколи ми не задумуємося над цим, але добро породжує інше добро, зло ж накопичує ще більше зло. Інколи мій маленький жест любові може народити цілу серію добрих вчинків. Адже, розчулена до глибини серця моїм добрим вчинком, людина, в свою чергу, неодмінно забажає зробити щось схоже. Але через постійну боротьбу на цій землі між добром і злом нераз за добрі вчинки я не почую подяки від людей, а навпаки – осуд. Однак Господь за кожен мій жест любові неодмінно чимраз більше виражатиме свій образ на моєму обличчі!

Розповідь про Вероніку нагадує нам також історію про Блаженного Симеона Лукача та Магдалину Кочержук із м. Надвірна, яка приютила його в себе вдома після виселення із рідного села Старуня.
Глибокий жест допомоги, який добродійка Магдалина виявила сама, без особливого запрошення, хоча згодом за це поплатилася розправою з боку НКВС.

Схоже вчинила і Вероніка з Христом. Її добре серце добровільно виявило бажання допомогти. Це був дуже простий вчинок, можливо, непомітний для багатьох, який по-особливому зворушив Ісуса. Він залишив відбиток свого обличчя на хустині Вероніки, а ще більше – в її серці.

Це може нагадати нам про те, що буде багато таких, які запитають: «Господи, коли ж ми зробили це добре діло?». А Ісус відповість: «Усе, що ви зробили одному з моїх братів найменших, – ви мені зробили».

Спаситель насправді відбиває Свій образ на нашому серці, на нашому обличчі за кожне діло милосердя так, як на лляному полотні Вероніки.

Молитва

Ісусе, допоможи нам знайти Твоє обличчя в обличчях бездомних, бідних і всіх, хто потребує нашої допомоги. Допоможи нам пройти цей шлях покаяння до кінця!

Отче наш… Богородице Діво… Слава Отцю…і нині…

Перетерпівший за нас страсті, Господи Ісусе Христе, Сину Божий, помилуй нас, грішних!

Останні новини

У неділю, 7 квітня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача провели особливий молитовний вечір за заступництвом Пресвятої Богородиці. Моління очолив...

На початку весни, в ніч з 29 на 30 березня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача, що в с. Старуня,...

Другий рік поспіль на свято Благовіщення Пречистої Діви Марії ми відзначаємо День подяки за дар життя. Цього дня молимося до...

У першу неділю Великого посту, 24 березня, на батьківщині блаженного Симеона Лукача, що у с. Старуня, у рамках святкування храмового...

Призначенням Таїнства Єлеопомазання є цілковите зцілення душі й тіла людини, а його назва походить від практики його звершення декількома священниками...

Спільна молитва тисяч прочан, глибокі роздуми над словом Божим, прийняття Святих Таїнств та метаноя сердець – так проходили традиційні чування...