Стація V. Симеон Киринейський допомагає Ісусові нести хрест

Стація V. Симеон Киринейський допомагає Ісусові нести хрест

05.03.2024

Слава страстям Твоїм, слава довгому терпінню Твоєму, Господи!

З Євангелії від Марка:

«Одного ж перехожого, Симона Киринея, батька Олександра та Руфа, що повертався з поля, присилували нести його хрест. І привели його на місце Голготу, що значить Череп-місце». (Мр. 15, 21-22)

Знову бачу Тебе, Ісусе, розчавленого під тягарем хреста. Здається, що Тобі вже не під силу самому далі нести цей тягар. Саме в цей момент найбільших випробувань Ти залишився сам. Немає тих, хто називав себе Твоїми друзями: Юда зрадив Тебе, Петро відрікся від Тебе, всі інші покинули. Але ось несподівана зустріч. Перед Тобою постає якийсь пересічний, звичайний чоловік, який, можливо, колись і чув про Тебе, але тоді не наважився піти за Тобою. Натомість тепер він тут, він поруч з Тобою, пліч-о-пліч, розділяючи Твоє ярмо. Його звуть Симон, він чужинець, який іммігрував сюди здалеку, з Киринеї. Але сьогодні через спонтанний жест доброго серця він став співгромадянином святих, він поріднився з самим Богом!

Але насправді не був його жест таким уже й спонтанним. Коли воїни звернулись до Симона, щоб той узяв хрест Ісуса і допоміг його нести, звичайно, що він міг виправдовуватися, бо мав свої плани на той час.

Повертаючись з поля, сам був змучений і, зрештою, Ісус був йому далеко не близькою людиною. Думки боролися в голові Симона: може це справедлива кара, а якщо ж ні, то чому, якщо Він, цей чоловік, такий альтруїст, взяв на себе цей хрест, то нехай сам і несе його до кінця, до чого тут я?..
Так деколи і ми можемо подумати про тих, хто взявся за несення важкого хреста, який не під людські сили.

Можемо їм навіть дорікнути, мовляв, не треба було починати, якщо тепер маєш створювати всім труднощі, а через тебе і ми повинні мати певні ризики.

Зі схожих мотивів і Блаженний Симеон Лукач у лютому 1949 року був виселений із власного села, щоб не створювати там неспокою, не привертати уваги НКВС до рідного села через активну діяльність забороненої тоді Української Греко-Католицької Церкви. Але знайшлися Киринейці, які, ризикуючи власним життям, прийняли переслідуваного душпастиря до своєї оселі у м. Надвірна, де він і надалі продовжував свою підпільну душпастирську діяльність.

Цього разу Господь вчить нас через приклад Симона Киринейського, що допомагати потрібно особливо тим, які самі не можуть подолати певну трудність. А на прикладі Блаженного Симеона Лукача Господь вкотре показує, що, допомагаючи ближньому, ми допомагаємо самому Христу.

Нехай ця сьогоднішня Хресна дорога буде нам зустріччю з Богом тут і тепер. А ще нехай вона допоможе нам зустрічати Бога у наших ближніх у повсякденному житті. Господь скаже нам колись: «Ти був на цій Хресній дорозі, а Я був поруч з тобою. Але був я нераз і на твоїх життєвих дорогах, так часто нагий, мав я спрагу, у тюрмі був я, ніс я Хрест, а чи ти ніс його зі мною?».

Блаженний той християнин, який скромно зможе відповісти: «Так, Господи, я радий, що тоді через мій незначний жест любові Ти, перебуваючи в моїх страждучих ближніх, відчув хоч невелике полегшення, тоді Ти вже нарешті був не один під гнітючим хрестом.

Твій ласкавий погляд запросив мене бути поруч. Саме зустріч з Тобою страждучим розбудила в мені бажання ще більше любити Тебе і всіх моїх ближніх. Дякую Тобі, Господи, за цей дар любові!

Молитва

Ісусе, просвіти мої очі, щоб могти побачити Тебе у кожному ближньому. Ісусе, допоможи перейти цей шлях навернення до кінця.

Отче наш… Богородице Діво… Слава Отцю…і нині…

Перетерпівший за нас страсті, Господи Ісусе Христе, Сину Божий, помилуй нас, грішних!

Останні новини

Щомісяця все більше паломників прибуває до Відпустового центру блаженного Симеона Лукача, щоб спільно вимолювати у Господа заступництва для нашої землі...

«28 сімей — 28 ікон»: саме така ініціатива стартувала у січні цього року у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача, що...

«Симеон Лукач є прославлений блаженним тому, що він хотів перебувати й шукав зустрічі із Тим, Який є Святим. Просімо заступництва...

Цьогоріч традиційна проща відбувається з нагоди 60-ліття від народження до Неба блаженного священномученика Симеона Лукача. Сьогодні, 15 червня, на батьківщині...

Наприкінці весни, 29 травня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача, що в с. Старуня, провели традиційні нічні чування, які очолив...

У Страсний понеділок, 29 квітня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача, що в Старуні, відбулися традиційні нічні чування. Цього разу...