«Шукаймо Господа понад усе і ми знайдемо відповіді на усе», – Владика Венедикт Алексійчук на нічних чуваннях у Старуні

«Шукаймо Господа понад усе і ми знайдемо відповіді на усе», – Владика Венедикт Алексійчук на нічних чуваннях у Старуні

29.08.2023

Спільна молитва тисяч прочан під проводом Владики Венедикта Алексійчука, роздуми на Хресній Дорозі нашого Спасителя та уділення Повного відпусту – так проходили серпневі нічні чування у Відпустовому центрі Симеона Лукача в Старуні.

Як і щомісяця, з 29 на 30 число паломники чисельно збираються у святому місці для того, щоби спільно побути наодинці з Богом, піднести Йому свої прохання, віддаючи в Його руки всі труднощі та здобутки, переживання та радощі.

Цього разу віряни мали унікальну нагоду молитись спільно з Владикою Венедиктом Алексійчуком з Чиказької Єпархії у США, чиї проповіді відомі на весь світ. Духовні настанови та глибокі роздуми про пошуки Бога та  власного покликання могли почути усі присутні, а також віряни у своїх домівках.

Розпочалась програма чувань з молитви Вечірні, після чого були спеціальні молитви на оздоровлення, благословення мощами, освяченим єлеєм та молебень до блаженного мученика Симеона, під час якого паломники могли приступити до ікони священномученика.

Владика Венедикт звернувся до прочан з духовною наукою, в якій запевнив, що Бог вірить у нашу святість та можливість змінитися:

«Бог ніколи не розчарується в нас, Він до кінця буде вірити в нашу силу долати слабкості та йти до святості. Господь – єдиний, хто знає нас до кінця. Нам часто не віриться, що теперішні обставини життя найкращі для нашого освячення. Але Бог знає про мій характер, вдачу, темперамент, зранення, людей поруч, і все одно вірить в мене завжди і повсякчас. Бо ідеальніших обставин, ніж сьогодні, ніколи не буде».

Далі усі прочани рушили на Хресну Дорогу, щоб спільно з Владикою Венедиктом та усіма священнослужителями пройти цю символічну дорогу та роздумувати над змістом жертви Ісуса Христа.

Зупинившись на останній стації перед Гробом Господнім, єпископ поділився своїми роздумами про важливість особистої хресної дороги нашого життя:

«Якщо подивитися на наші життя, ми маємо різні страхи. Часто за щось переживаємо, клопочемось і турбуємось. Сьогодні ми вийшли з храму, і не злякалися, але під цим сильним дощем пішли молитись. Важливо в нашому житті не зупинятися в часі невдач, помилок падінь. Але так само не зупинятись і в часі здобутків та перемог. Господь про це каже просто: “Хто витерпить до кінця, спасеться”. Хто витерпить в пості, молитві, добрих ділах. І ми маємо питання, скільки ще терпіти й коли ця війна закінчиться. Легко хресною дорогою ходити в храмі чи в Старуні. Але сьогодні ціла Україна має хресний шлях, і ми не можемо знайти логіки і розуміння, чому це відбувається. Як і логіки не знаходимо в тому, чому Христос з любові прийшов і перейшов всі ці терпіння. Христос йшов, бо знав, що це Його місія. І ми маємо пройти наші складні часи, де Бог та правда з нами. Хресна дорога ніколи не закінчується розп’яттям, але тільки воскресінням».

Завершилась молитовна програма Архієрейською Божественною Літургією, яку в співслужінні священників Івано-Франківської Архієпархії очолив Владика Венедикт Алексійчук.

Під час проповіді єпископ звернувся до всіх присутніх, роздумуючи над призначенням, яким Господь нагородив кожну людину:

«У сьогоднішньому Євангелії ми читаємо, що Христос призначив Апостолів до важливої місії. Погляньте на цей храм – кожна особа та кожна річ має тут своє призначення. В церковній традиції ми часто говоримо про покликання до священничого чи монашого стану. Але кожен з нас є покликаний до чогось, бо Богові всі однаково дорогі. Призначення телефону ми знаємо, а своє – можемо не розуміти. Це страшно прожити ціле життя, так і не пізнавши свого призначення. Оскільки Бог є Отцем, то Він для Своїх дітей приготував щось особливе. Це найважливіша річ буття – усвідомити своє призначення на ціле життя, на сьогодні, і на цю мить. Ми мусимо пізнати інструкцію для свого вживання, для чого ми тут», – проповідував Владика.

Єпископ пояснив, що справжньою метою та призначенням кожної людини є спастися, освятитись та прийти до Вічного Царства.

«Зичу вам завжди цього бажати – пізнання Божої волі, задуму, Його плану щодо кожного з нас. Життя одне, і нам потрібно якнайкраще прожити його. Ми добре знаємо, як розпоряджатися ресурсами, здоров’ям, але свої життя іноді розкидаємо направо і наліво. Погляньте на свій будь-який день: скільки часу ми витрачаємо на непотрібні речі? Це не означає, що ми повинні бути завжди зайнятими справами чи корисними заняттями, адже сьогодні ми теж наче теж нічого не здійснюємо. Але ми шукаємо нагоди побути в Його присутності. А коли ми з Богом, тоді знаємо, коли діяти, а коли мовчати, де бути принциповим, а де дивитись на ситуацію крізь пальці з любовʼю. З Богом немає проблем. Бо проблеми в нашій голові, а відповіді – тільки в Бозі. Шукаймо Господа понад усе, і ми знайдемо відповіді на усе», – промовив Владика, завершуючи свою проповідь.

Цього молитовного вечора, ті, хто посповідався під час чувань, міг прийняти Спасителя у Пресвятій Тайні Євхаристії. А кульмінацією молінь стало отримання Повного відпусту з рук Владики Венедикта Алексійчука усіма, хто виконав необхідні для цього умови.

Останні новини

«Симеон Лукач є прославлений блаженним тому, що він хотів перебувати й шукав зустрічі із Тим, Який є Святим. Просімо заступництва...

Цьогоріч традиційна проща відбувається з нагоди 60-ліття від народження до Неба блаженного священномученика Симеона Лукача. Сьогодні, 15 червня, на батьківщині...

Наприкінці весни, 29 травня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача, що в с. Старуня, провели традиційні нічні чування, які очолив...

У Страсний понеділок, 29 квітня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача, що в Старуні, відбулися традиційні нічні чування. Цього разу...

У пʼятницю, 19 квітня, відбулася великопосна проща медичних працівників Івано-Франківської Митрополії УГКЦ до Відпустового центру блаженного Симеона Лукача, що в...

У неділю, 7 квітня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача провели особливий молитовний вечір за заступництвом Пресвятої Богородиці. Моління очолив...