Сьогодні, 13 травня, відбулося спільне паломництво ректорів семінарій УГКЦ до Старуні, згідно з робочим планом конференції, що відбувається в Івано-Франківській духовній семінарії священномученика Йосафата.

Спершу, гостям провели екскурсію по Хресній дорозі Паломницького центру “Симеон Лукач”. Усі присутні могли спостерігати, як проходять роботи з оздоблення XIV стації Хресної дороги. Під пильним наглядом автора мозаїки о. Євгена Андрухіва, майстри працюють над оздобленням символічного гробу Господнього.

Відтак, присутні відвідали музей Симеона Лукача, де їх ознайомили з експонатами музею та розповіли історію священства та життя священномученика Симеона.

Спільно ректори відмовили молебень до Симеона Лукача, де після прочитання Євангелії Єпископ Пармський Владика Богдан Данило проповідував.

«Мені найбільше запам’яталися три моменти з життя та служіння Симеона Лукача. Він проголошував Слово Боже в той час, коли це було заборонено, Симеон закликав до такого служіння всіх богомольних вірних, Владика молився в часі підпілля, проте зараз ця молитва має привселюдну славу», – поділився своїми роздумами Владика Богдан.

По завершенні молебню, парох храму святих апостолів Петра і Павла о. Ярослав Середюк подарував усім ректорам і Владиці Богдану невеличкі пакунки із сувенірами з центру Симеона Лукача та подякував за здійснене паломництво до Прикарпатської святині.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ