Приміційна Служба Божа неопресвітера о. Петра Ців’юка

Приміційна Служба Божа неопресвітера о. Петра Ців’юка

08.10.2018

Неділя є радісним днем для кожного християнина бо його започаткував сам Христос. Саме Ісус, Син Божий, подарував нам новий день, якого з нетерпінням чекало все створіння. І цим днем є неділя – день Господній. Який день для нас може містити більше значення, як не той, в який нам була подарована перемога над смертю, в який нам відкрились двері до вічного відпочинку з нашим Отцем. Тому неділя є для на святом. Але неділя 7 жовтня стала для нашого храму Вознесіння ГНІХ подвійним святом.

В цей день відбулася приміційна Служба Божа неопресвітера о. Петра Ців’юка, який є уродженцем села Старуня. Приміція (від лат.Primitiae, prima missa – перша Меса) в католицькій церкві таку назву має перша Служба Божа, яку відправляє ново висвячений священик (neoprezbiter) в кожному храмі на протязі першого року після свячення.

На кінець Божої Служби надається спеціальне приміційне благословення, що має ранг папського благословення. Папа Лев XIII в 1886 році приміційну Месу збагатив можливістю отримати повну індульгенцію (відпуст) при звичайних умовах. Під час цього благословення Господь в особливий спосіб надає великі благодаті через руки неопресвітера. На Урочистість зібралися не тільки парафіяни нашого храму, але й рідні, близькі, гості та усі запрошені отцем спів-брати і сестри з інших парафій нашого села.

Під час проповіді о. Петро нагадав про те, що бути милосердним до всіх людей, як наш Отець милосердний, означає «плекати ті самі думки в собі, які були й у Христі Ісусі» (Флп. 2, 5). Споглядаючи Його на хресті, просити у тиші нашого серця, щоб ми прониклися Його любов’ю, Його любов’ю до нас і до всіх людей. Те, що неможливе для нас, стає можливим з Ним і в Ньому. Такий перехід від образу Божого до Його подоби є дією Святого Духа.

Після Божественної Літургії прот. Василь Гоголь, адміністратор храму, від імені всіх парафіян привітав о. Петра з визначним днем у його житті та заохотив оправдати надії, які на нього покладає Церква Христова, а цим самим бути ревним служителем у винограднику Божому.

І на кінець всі зібрані змогли отримати особливе приміційне благословення неопресвітера о. Петра. Також кожен отримав образок із зображенням «Ісуса Христа» на згадку про цю пам’ятну подію. Доброго служіння, Вам о. Петре!

Останні новини

На Синоді Єпископів УГКЦ 2023 року ухвалено рішення додати до нашого Місяцеслова імен святих з інших Церков католицького сопричастя, що підкреслює нашу...

Сьогодні, у другу річницю російського повномасштабного вторгнення в Україну, з ініціативи Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава греко-католики по всій Україні та світу присвячують цей день посту, молитві та милостині, щоби об’єднатися у духовній боротьбі. Окрім того, цей день присвячений молитовному вшануванню усіх загиблих військових та мешканців міст та сіл у війні, яку переживаємо вже 730 днів.

Сьогодні, 7 лютого, паломники зібралися на спільну молитву у родинному селі блаженного священномученика Симеона Лукача. У Відпустовому центрі, що у Старуні, молитовно вшанували пам’ять Блаженного священномученика Петра Вергуна, пресвітера УГКЦ.

Сьогодні наша Церква відзначає велике свято, що завершує цикл Різдвяних свят – Стрітення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.

Сьогодні, 31 січня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона молитовно вшанували пам’ять преподобного отця Івана Боско – святого Католицької Церкви. У...

Відпустове місце у Старуні щомісяця приймає тисячі вірян, які прибувають молитися туди, де служив Блаженний Симеон Лукач. Паломники переживають особливу зустріч з Богом – у молитовних чуваннях, роздумах про Господа та участі у Святих Таїнствах. Цього місяця, 29 січня, у Відпустовому Центрі блаженного Симеона Лукача чування очолив Владика Йосафат Мощич – Єпарх Чернівецький УГКЦ.