У ніч з 29 на 30 січня в Паломницькому центрі «Симеон Лукач», що в с. Старуня, Богородчанського району, провели традиційні молитовні чування. Духовним словом з паломниками ділився о. Михайло Добровольський, настоятель богослужбової каплиці Преподобної матері Йосафати та сотрудника парафії великомученика Димитрія.

Відповідаючи на заклик Папи Франциска, який днями проголосив День молитви за мир в контексті ситуації навколо України, головним наміром перших в році нічних чувань стала молитва за мир та спокій у нашій Батьківщині-Україні.

Традиційно нічні чування розпочалися о 19:00 год молитвою Вечірні. Опісля паломники також заносили свої прохання у молебні до блаженного Симеона Лукача, просячи його заступництва для нашого народу. Серед іншого паломники користали з програми чувань, яка передбачала також молитви на оздоровлення та благословення мощами нашого блаженного Симеона.

Кожен пункт програми переривався на цікаву науку від отця-проповідника. Цього разу паломники слухали про Святі Таїнства: Хрещення, Миропомазання, Єв­харистії, Покаяння, Рукоположення, Подружжя та Єлеопомазання. Проповідник детально розповів про кожне з Таїнств, як видимий знак невидимої Благодаті. Отець наголошував на розумінні важливості отриманих християнами Таїнств.

Перед кульмінаційним моментом чувань, всі присутні взяли участь у молитві на Хресній Дорозі. Це важливий пункт програми, який спонукає до призадуми над страстями Христа, який добровільно проходить муки, зневагу, осуд та розп’яття.

Завершальним моментом молінь стала Божественна Літургія, під час якої паломники почули ще одну корисну науку від о. Михайла Добровольського та, найголовніше, приступили до Євхаристії.

Пригадуємо, що усі охочі можуть брати участь у нічних молитовних чуваннях, які відбуваються у Центрі паломника «Симеон Лукач» щомісяця в ніч з 29 на 30 число. Також, можна відвідати музей блаженного священномученика та підпільної УГКЦ та помолитися біля унікальної мозаїки гробу Господнього на Хресній дорозі.