Перше паломництво до Старуні у Новому році: відбулися нічні чування

Перше паломництво до Старуні у Новому році: відбулися нічні чування

31.01.2022

У ніч з 29 на 30 січня в Паломницькому центрі «Симеон Лукач», що в с. Старуня, Богородчанського району, провели традиційні молитовні чування. Духовним словом з паломниками ділився о. Михайло Добровольський, настоятель богослужбової каплиці Преподобної матері Йосафати та сотрудника парафії великомученика Димитрія.

Відповідаючи на заклик Папи Франциска, який днями проголосив День молитви за мир в контексті ситуації навколо України, головним наміром перших в році нічних чувань стала молитва за мир та спокій у нашій Батьківщині-Україні.

Традиційно нічні чування розпочалися о 19:00 год молитвою Вечірні. Опісля паломники також заносили свої прохання у молебні до блаженного Симеона Лукача, просячи його заступництва для нашого народу. Серед іншого паломники користали з програми чувань, яка передбачала також молитви на оздоровлення та благословення мощами нашого блаженного Симеона.

Кожен пункт програми переривався на цікаву науку від отця-проповідника. Цього разу паломники слухали про Святі Таїнства: Хрещення, Миропомазання, Єв­харистії, Покаяння, Рукоположення, Подружжя та Єлеопомазання. Проповідник детально розповів про кожне з Таїнств, як видимий знак невидимої Благодаті. Отець наголошував на розумінні важливості отриманих християнами Таїнств.

Перед кульмінаційним моментом чувань, всі присутні взяли участь у молитві на Хресній Дорозі. Це важливий пункт програми, який спонукає до призадуми над страстями Христа, який добровільно проходить муки, зневагу, осуд та розп’яття.

Завершальним моментом молінь стала Божественна Літургія, під час якої паломники почули ще одну корисну науку від о. Михайла Добровольського та, найголовніше, приступили до Євхаристії.

Пригадуємо, що усі охочі можуть брати участь у нічних молитовних чуваннях, які відбуваються у Центрі паломника «Симеон Лукач» щомісяця в ніч з 29 на 30 число. Також, можна відвідати музей блаженного священномученика та підпільної УГКЦ та помолитися біля унікальної мозаїки гробу Господнього на Хресній дорозі.

Останні новини

На Синоді Єпископів УГКЦ 2023 року ухвалено рішення додати до нашого Місяцеслова імен святих з інших Церков католицького сопричастя, що підкреслює нашу...

Сьогодні, у другу річницю російського повномасштабного вторгнення в Україну, з ініціативи Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава греко-католики по всій Україні та світу присвячують цей день посту, молитві та милостині, щоби об’єднатися у духовній боротьбі. Окрім того, цей день присвячений молитовному вшануванню усіх загиблих військових та мешканців міст та сіл у війні, яку переживаємо вже 730 днів.

Сьогодні, 7 лютого, паломники зібралися на спільну молитву у родинному селі блаженного священномученика Симеона Лукача. У Відпустовому центрі, що у Старуні, молитовно вшанували пам’ять Блаженного священномученика Петра Вергуна, пресвітера УГКЦ.

Сьогодні наша Церква відзначає велике свято, що завершує цикл Різдвяних свят – Стрітення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.

Сьогодні, 31 січня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона молитовно вшанували пам’ять преподобного отця Івана Боско – святого Католицької Церкви. У...

Відпустове місце у Старуні щомісяця приймає тисячі вірян, які прибувають молитися туди, де служив Блаженний Симеон Лукач. Паломники переживають особливу зустріч з Богом – у молитовних чуваннях, роздумах про Господа та участі у Святих Таїнствах. Цього місяця, 29 січня, у Відпустовому Центрі блаженного Симеона Лукача чування очолив Владика Йосафат Мощич – Єпарх Чернівецький УГКЦ.