Перша п‘ятниця в Старуні: Хресна дорога, сповідь, Літургія та понад дві сотні вірних

Перша п‘ятниця в Старуні: Хресна дорога, сповідь, Літургія та понад дві сотні вірних

03.10.2020

Набожна практика перших п‘ятниць, як відомо, тісно пов‘язана з Таїнствами Сповіді та Євхаристії, а тому кожен паломник міг приступити до них та ще й взяти участь у прекрасній молитві на новозведенній Хресній Дорозі.

У п‘ятницю, 2 жовтня, у Центрі паломника «Симеон Лукач», що в с. Старуня, Богородчанського району, понад дві сотні вірян взяли участь у молитовній богослужбовій програмі. Очолив моління о. Іван Жук – Еклезіарх Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

Спершу прочани молилися Хресну Дорогу, роздумуючи над страстями та смертю нашого Божественного Спасителя. Ступаючи новозведеним Хресним шляхом, кожен молільник, який цього вечора відвідав Старуню, мав нагоду також милуватися прекрасними краєвидами Карпатських гір.

Під час богослужіння, кожен охочий міг також приступити до Таїнства Покаяння.

Опісля всі прийшли до храму святих апостолів Петра і Павла, де о. Іван Жук звершив Божественну Літургію та виголосив повчальну науку. Вона стосувалася притчі про виноградарів-убивць.

Після всіх богослужінь, о. Володимир Лукашевський, від імені отця-пароха Ярослава Середюка, подякував о. Івану Жуку та всім присутнім парафіянам і прочанам за участь у богослужінні та запросив й надалі триматися вірного шляху з Господом.

Довідково

Що таке перша п’ятниця місяця та в чому її суть?

Поміж всіма обітницями, які дав Господь Ісус святій Марії Маргареті Алякок, одна із них, особливо заслуговує на те, щоб усі звернули на неї увагу. Цю обітницю, святій Маргареті об’явив Ісус Христос в 1689 році перед її смертю. Поміж обітницями Ісуса вона дванадцята.

Ось вона: «У потоці милосердя Мого Серця обіцяю, що Моя всемогутня любов надасть ласки остаточного витривання всім тим, які приймуть святе Причастя в кожну першу п’ятницю на протязі дев’ять місяців підряд; вони не помруть без Моєї ласки і без прийняття святих Тайн, а Моє Серце стане для них безпечним притулком у ті останні хвилини».

Обітниці Ісуса об‘явлені святій Марії Маргареті Алякок.

Ісус Христос об’явив святій Маргареті наступні обітниці для тих хто буде шанувати Пресвяте Серце Ісуса:

 1. Уділю їм усіх ласк для виконання обов’язків їхнього стану.
 2. Поверну взаєморозуміння роз’єднаним родинам.
 3. Втішу в усіх їх терпіннях.
 4. Моє Серце стане їм притулком на протязі життя, особливо у годину смерті.
 5. Зміцнюватиму їх у праці й поблагословлю усі їхні наміри й бажання.
 6. Грішники знайдуть у моєму Серці джерело й океан Милосердя.
 7. Байдужі стануть ревними.
 8. Ревні скоро підіймуться до високої досконалості.
 9. Щедро благословлятиму місце, де буде розміщений і вшанований образ мого Серця.
 10. Священикам дам силу зворушувати найбільш закам’янілі серця.
 11. Імена тих, котрі поширюватимуть це набоженство, будуть записані в моєму Серці, й ніхто вже не буде в силі їх звідти викреслити.
 12. У потоці милосердя Мого Серця обіцяю, що Моя всемогутня любов надасть ласки остаточного витривання всім тим, які приймуть святе Причастя в кожну першу п’ятницю на протязі дев’яти місяців підряд; вони не помруть без Моєї ласки і без прийняття святих Тайн, а Моє Серце стане для них безпечним притулком у ті останні хвилини.

Щоб осягнути плоди цієї “Великої Обітниці”, тобто, щоб забезпечити собі спасіння завдяки їм, – обов‘язково треба дотримуватися таких умов:

 1. Дев’ять святих Причасть. Отже, хто при­йняв би кілька Святих Причасть, але не дев’ять, він не осягне ще плодів “Великої Обітниці”.
 2. В перші п’ятниці місяців. Тут треба добре звернути увагу на те, що ці Святі Причастя треба прийняти обов’язково в перші п’ятниці місяця, бо не матимемо права до “Великої Обітниці”, якщо приймемо Святі Причастя в інші дні міся­ця, наприклад, у неділю або навіть у п’ятницю, але таку, що не є першою в місяці.
 3. Через дев’ять місяців по черзі. Це третя умова. Вона означає, що людина мусить при­йняти дев’ять Святих Причасть у першу п’ятницю дев’ятьох місяців по черзі, без будь-якої пере­рви.

 

Останні новини

«Симеон Лукач є прославлений блаженним тому, що він хотів перебувати й шукав зустрічі із Тим, Який є Святим. Просімо заступництва...

Цьогоріч традиційна проща відбувається з нагоди 60-ліття від народження до Неба блаженного священномученика Симеона Лукача. Сьогодні, 15 червня, на батьківщині...

Наприкінці весни, 29 травня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача, що в с. Старуня, провели традиційні нічні чування, які очолив...

У Страсний понеділок, 29 квітня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача, що в Старуні, відбулися традиційні нічні чування. Цього разу...

У пʼятницю, 19 квітня, відбулася великопосна проща медичних працівників Івано-Франківської Митрополії УГКЦ до Відпустового центру блаженного Симеона Лукача, що в...

У неділю, 7 квітня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача провели особливий молитовний вечір за заступництвом Пресвятої Богородиці. Моління очолив...