Перемога у районному етапі Всеукраїнської експедиції “Моя Батьківщина – Україна”

Перемога у районному етапі Всеукраїнської експедиції “Моя Батьківщина – Україна”

26.11.2018

Дорогі друзі! Хочемо поділитися з вами новиною, нашою великою радістю та гордістю: дослідницько-пошукова робота “Незламний апостол віри – Блаженний Симеон Лукач зі Старуні” вчителя Глодан Лесі Павлівни та релігійного осередку-спільноти “Діти Симеона” Ластівецького НВК парафії св.апп. Петра і Павла перемогла у районному етапі Всеукраїнської експедиції “Моя Батьківщина – Україна” у напрямку “Духовна спадщина мого народу”.

Матеріали роботи відібрано для участі в обласному етапі та були представлені на розгляд журі краєзнавчої конференції серед учнівської та студентської молоді «Лише те в народі буде жити, що серце серцю передасть» у м.Косів.

24 листопада відбувся захист наукових робіт і наші учні, члени спільноти та вчителі Катрич Мирослава Тарасівна та Глодан Леся Павлівна презентували своє наукове дослідження у очному турі, що відбувся на базі Косівського ліцею.

Ми ретельно готувалися до захисту, адже мусіли розкрити постать Симеона Лукача як вченого, викладача, духівника, перекладача, аргументувати і довести, що він дійсно робив серйозну просвітницьку роботу серед молоді, а його роль у морально-духовному вихованні школярів неоціненна і на сьогодні. Напередодні ми відзняли віртуальну екскурсію Музеєм Блаженного священомученика Симеона Лукача та підпільної УГКЦ, яка мала на меті показати людям інших районів Івано-Франківської області наш музей, розповісти про нього, про Центр паломника, про роботу, яку ми робимо постійно, щоб люди з усіх усюд знали про Святого, молилися Богу за його заступництвом та розуміли ту велич постаті єпископа Лукача, який пройшов непростий шлях хлопчака з простої селянської родини до мученика католицької церкви. І тут велика подяка за допомогу у створенні відео Михайлу Чуфусу! Як і всі справи на прославу отця Симеона, наша презентація вдалася чудово, діти щиро та натхненно оповідали про життя та священичий подвиг Блаженного, що не залишили байдужими учасників конференції, а навпаки пробудили неабиякий інтерес до особи Святого, і ми дуже раді, що вони можуть гідно виконувати свої обов’язки у спільноті, а саме поширювати набожність про отця Симеона Лукача.

Ми подумали собі, що коли ми вже вирушили у таку дорогу, треба їм показати, які прекрасні місця відпочинку та естетичного збагачення є у нашім краї. Дорогою ми завернули до Пістиня у Маєток Святого Миколая. Немає слів, аби передати їх захват та емоції від цього місця серед Карпатських гір; хоча мороз пощипував за щічки, зустріч з господарем помістя Миколаєм розтопила їх дитячі серця, вони записали у книгу бажань свої замовлення до Дня Святого Миколая, побешкетували у дворі, накупили сувенірів і продовжили мандрівку. У Косові побували у Музеї народної творчості Михайла Струтинського, де його дружина Романна Андріївна провела для них цікаву екскурсію, всі мали змогу спробувати ткацьке ремесло від творця килимів народної майстрині з Косівщини. У Коломиї завітали до Музею Писанки, купили на згадку пам’ятні писаночки і гайда додому.

Ми дуже раді, що поруч живуть небайдужі люди, які хочуть робити добру справу, Василь та Сергій Чуфуси, які власним коштом організували цю поїздку, ми дуже вдячні їм за допомогу та сприяння, що з Божою поміччю так плідно і весело провели цей день! А ще для наших батьків і для вас, наші читачі у фейсбук, ці світлини!

Останні новини

На Синоді Єпископів УГКЦ 2023 року ухвалено рішення додати до нашого Місяцеслова імен святих з інших Церков католицького сопричастя, що підкреслює нашу...

Сьогодні, у другу річницю російського повномасштабного вторгнення в Україну, з ініціативи Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава греко-католики по всій Україні та світу присвячують цей день посту, молитві та милостині, щоби об’єднатися у духовній боротьбі. Окрім того, цей день присвячений молитовному вшануванню усіх загиблих військових та мешканців міст та сіл у війні, яку переживаємо вже 730 днів.

Сьогодні, 7 лютого, паломники зібралися на спільну молитву у родинному селі блаженного священномученика Симеона Лукача. У Відпустовому центрі, що у Старуні, молитовно вшанували пам’ять Блаженного священномученика Петра Вергуна, пресвітера УГКЦ.

Сьогодні наша Церква відзначає велике свято, що завершує цикл Різдвяних свят – Стрітення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.

Сьогодні, 31 січня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона молитовно вшанували пам’ять преподобного отця Івана Боско – святого Католицької Церкви. У...

Відпустове місце у Старуні щомісяця приймає тисячі вірян, які прибувають молитися туди, де служив Блаженний Симеон Лукач. Паломники переживають особливу зустріч з Богом – у молитовних чуваннях, роздумах про Господа та участі у Святих Таїнствах. Цього місяця, 29 січня, у Відпустовому Центрі блаженного Симеона Лукача чування очолив Владика Йосафат Мощич – Єпарх Чернівецький УГКЦ.