Час Великого посту – це час для посиленої молитви. Здавна існує гарна практика, коли в цьому благословенному часі християни здійснюють паломництво до різних святинь, щоби занести перед Божий вівтар свої молитви, приступити до святої сповіді та просити в Господа всіх необхідних ласк і благодатей. І хоч переживаємо досвід війни, ніщо не має заважати нам рухатися до Бога, а тим більше заносити до Нього свої молитви за перемогу та тривалий мир.

У середу, 13 квітня, парафіяни храму Пресвятої Трійці, що в с. Клузів, здійснили спільне паломництво до Центру паломника «Симеон Лукач», що в с. Старуня, Богородчанського району. До них приєдналася і громада вірних з с. Татарів.

Прибувши до святого місця, паломників привітав о. Юрій Сидір, священник Центру паломника, та подякував за цікавість до особи блаженного Симеона. Далі прочани взяли участь у молитві на прекрасній Старунській Хресній Дорозі. Вірні, спільно зі священниками, пройшлися шляхом на гору, зупиняючись на стаціях, щоби роздумувати над страстями нашого Господа. Тематика розважань була досить простою для розуміння, а водночас дуже глибокою, адже стосувалася нашого повсякденного життя, відносин з Богом та один з одним.

Відтак розпочалася Божественна Літургія, яку очолив о. Роман Боярський у храмі святих апостолів Петра і Павла, де зберігаються мощі блаженного священномученика нашої Церкви Симеона Лукача, який народився, пройшов тернистий шлях підпілля та помер у цьому селі. Тут, до початку Літургії, паломники мали нагоду приступити до св. Таїнства Покаяння.

Після Літургії о. Юрій Сидір поблагословив всіх присутніх мощами блаженного Симеона Лукача.

На завершення паломництва наші парафіяни набрали води з джерела Матері Божої Неустанної Помочі та почули ще кілька історії із життя блаженного Симеона Лукача.

Така спільна проща парафіян до Центр Паломника «Симеон Лукач» УГКЦ с. Старуня, була нагодою принести свої молитви за своїх рідних, роздумувати над сенсом свого життя, яке за своїм змістом також є паломництвом й дорогою до Бога.