П’ять практик як відчути найбільше щастя в житті

П’ять практик як відчути найбільше щастя в житті

16.10.2020

Усі ми часто живемо в минулому або майбутньому. Друзі, зупинімся. Життя є одне. Ми не можемо жити в минулому. Його вже немає. Немає значення чи воно грішне чи святе, його вже немає. Ми не можемо жити і в майбутньому, бо його ще немає.

Ми маємо лише теперішню мить нашого життя. І навіть коли ми живемо в цій миті нашого життя ми не постійно живемо, а постійно реагуємо. Погляньмо на наше життя. Ми постійно не живемо а на щось реагуємо. Постійно щось пишемо, щось коментуємо… Хтось інший пише сценарій нашого життя. Тому дуже важливо в нашому житті, яке є дуже коротким, навчитися самим писати сценарій нашого життя.

Поділюся з вами п’ятьма практиками, які допомагають жити мені  тут і тепер.

Перша практика – пізнати самого себе. Чому обговорюємо інших людей? Бо ми дивимося на інших, а не на себе. Ми не знаємо себе. Треба робити розкопки у самому собі. Дуже важливо пізнати свої сильні і слабкі сторони.

Що знати пізнати? Пізнати сильні сторони і їх більше розвивати. Пізнати слабкі сторони і над ними працювати. Бо лише пізнавши себе, ми можемо себе прийняти. Це не означає змиритися з нашими слабкими сторонами, а змінити їх.

Друга практика – приймати людей, яких Бог дає нам у нашому житті.

Коли я став єпископом, я дуже багато приймав людей, які приходили до мене на прийом. Я їх намагався швидше прийняти, щоб вони пішли. Це було не те прийняття… Пізніше я зрозумів, що це мене дуже вимучує. Я помітив, що не дивлюся на ту людину, з якою спілкуюся, а думаю вже про наступну, яка чекає.

Важливо зустрічатися з людьми, якими вони є і не керуватися стереотипами. Люди мають властивість змінюватися. Я свідомий того, що від людей можна чекати всього. Але я дуже вірю людям, це дає їм площину рости. То хай вони ростуть. Я ніколи не залежний від того, чи вони добре повелися зі мною чи зле.

 

Третя практика – найголовніша справа мого життя – ц та справа, яку я роблю тепер. Бо часто коли ми робимо одне, думаємо про інше. Ми завжди до чогось біжимо, спішимо… Я не кажу, що взагалі не треба бігти, але важливо бігти, а не до чогось бігти. Важливий сам процес того, що ти робиш. Важливий сам процес, а не тільки ціль, до якої ти біжиш. Я завжди пробую жити тут і тепер у тих обставинах, яких маю в житті.

Для мене немає до і після, а є тільки ця мить мого життя.

Ба саме розуміння тут і тепер дає мені розуміння, який робити мені наступний крок. Як кажуть американці, step by step. Коли ми йдемо по сходах, не скачемо з першої сходинки на п’яту, а робимо один крок, потім інший і так до переду.

Четверта практика – важливо зупинятися. Я зауважив, що більшість людей проводять час з мобільним… Вам не здається, що нам нецікаво бути з самими собою?! Ми постійно хочемо себе чимось зайняти. Погляньте свій щоденник дня. Ми завжди маємо справи з кимось. Ми не маємо часу для себе. Ми не маємо часу, де б ми присвятили собі. Тому важливо зупинятися в часі: я сиджу на цьому місці і ніщо не вирве мене звідси.

І п’ята практика – зупинятися в часі бурь. Погляньте, як часто різноманітні життєві бурі впливають на нас. Хтось щось сказав, і ми реагуємо. Хтось щось написав у Фейсбук, і ми знову реагуємо…

Коли я дивлюся на своє особисте життя, багато рішень я приймав, коли був під тиском обставин, коли не зупинився.

Важливо зупинятися, яка б не була напруга, щоб не діялося, я напишу на дверях, Ви будете ламати ці двері, я їх не відкрию. Так, це не легко, але погляньмо, в усіх релігіях існує сьомий день святкувати…

І коли ми навчимося пізнавати себе, розуміти себе, розуміти, який у нас є геній, розуміти найкращу версію самого себе, коли ми навчимося розуміти, що кожна людина, яку ми зустрічаємо в житті, має певну місію, має що сказати, коли ми усвідомимо, що ця мить нашого життя є унікальна і неповторна, коли ми навчимося зупинятися і не хапатися за мобільний, і приділити собі час, не дітям, не чоловікові чи дружині, а собі і коли ми навчимося зупинятися в часі бурь, ми тоді відчуємо найбільше щастя бути самим собою. Ми відчуємо, що це щастя носимо в собі.

Перестаньмо жити так, наче пишемо чорновик нашого життя, засмакуймо жити тепер, у цю мить.

Зі спічу владики Венедикта Алексійчука,
правлячий архієрей єпархії Святого Миколая з осідком у Чикаго у проекті TEDx Talks

Останні новини

Нічні чування, які щомісяця відбуваються у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача, зібрали понад дві тисячі вірян на молитву. Прочани прибувають...

У четвер, 22 серпня, у Старуні провели молитовні чування-відпуст з нагоди 60-ї річниці від дня народження для Неба блаженного священномученика...

Спільні моління тисяч прочан під проводом Владики Венедикта Алексійчука, роздуми на Хресній Дорозі нашого Спасителя та уділення повного відпусту –...

Щомісяця все більше паломників прибуває до Відпустового центру блаженного Симеона Лукача, щоб спільно вимолювати у Господа заступництва для нашої землі...

«28 сімей — 28 ікон»: саме така ініціатива стартувала у січні цього року у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача, що...

«Симеон Лукач є прославлений блаженним тому, що він хотів перебувати й шукав зустрічі із Тим, Який є Святим. Просімо заступництва...