«Немає третьої статі. Може бути збій. Але ніколи збій не є нормою»

«Немає третьої статі. Може бути збій. Але ніколи збій не є нормою»

14.09.2018

Місце, де формується світосприйняття людини, де закладаються основні життєві орієнтири, де вчать любити й піклуватися — це не школа і не університет. Неможливо переоцінити вплив сім’ї на формування людини. Тим не менше, нове тисячоліття кинуло нам чимало небезпечних викликів, що загрозливо нависли над інститутом сім’ї. Про традиційні цінності, концепцію щастя та гендерну ідеологію дискутували на Форумі. «Немає третьої статі. Може бути збій. Але ніколи збій не є нормою. Якщо активізації не відбувається, збій не стає хворобливим. Це тільки потенціал» (Людмила Гридковець, кандидат психологічних наук, декан факультету психології Київського інституту бізнесу й технологій). «“Гендер” — синонім слова “стать” (gender та sex англ. — Ред.). Проте дедалі частіше “гендер” пропагують як нове означення людської сексуальності (приналежності до певної статі). Популяризується теза про те, що фізіологічні ознаки не є визначальними. Визначальною є самоідентифікація. Термін потрапив у розпорядження осіб, які намагаються використати його як маніпуляцію» (Назарій Петрів, науковий співробітник Інституту родини та подружнього життя Українського католицького університету). «Нам бракує поваги одне до одного. Так роблять усі. Мені бракує самоповаги, аби сказати: “Я так не думаю”. Ми так багато боремося зі всім, що нас не вистачить на всю боротьбу. Кожне середовище використовуватиме будь-який термін собі на користь» (Ірина Процик, головний редактор «Львівської газети»). «Фемінізм — це не тільки соціальний рух, а й політично-ідеологічний. Відокремлювати його недоречно. Ідеологія небезпечна радикальністю: заклики інтегруються в молодь та формують відразу до вагітності, жіночності у собі, а нерідко й до чоловіків загалом. Зневіра зробила людину самотньою. А коли людина самотня, вона намагається самоствердитися будь-якими методами. Якщо інститут сім’ї продовжить занурюватися у кризу, це призведе до катастрофічних наслідків. Гендерна ідеологія десакралізує суспільство. Заперечує Бога-Творця. “І не ставайте спільниками в неплідних ділах темряви, а краще й докоряйте” — Ефесян 5,11» (Олександра Скляр, голова та серце Сестринства святої Ольги, консервативної ініціативи «Катехон»). «…Багато жінок легковажно поводяться під час вагітності. Є чинники, на які ми не можемо вплинути. Але є дії, які ми обираємо свідомо. Агресія, жорстокість дітей спричинена браком спілкування з батьками. Наше головне завдання — навчити дітей бути щасливими» (Уляна Оксенюк, Місіс Україна-2018, юрист із питань сімейного права).
Джерело: CREDO

Останні новини

На Синоді Єпископів УГКЦ 2023 року ухвалено рішення додати до нашого Місяцеслова імен святих з інших Церков католицького сопричастя, що підкреслює нашу...

Сьогодні, у другу річницю російського повномасштабного вторгнення в Україну, з ініціативи Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава греко-католики по всій Україні та світу присвячують цей день посту, молитві та милостині, щоби об’єднатися у духовній боротьбі. Окрім того, цей день присвячений молитовному вшануванню усіх загиблих військових та мешканців міст та сіл у війні, яку переживаємо вже 730 днів.

Сьогодні, 7 лютого, паломники зібралися на спільну молитву у родинному селі блаженного священномученика Симеона Лукача. У Відпустовому центрі, що у Старуні, молитовно вшанували пам’ять Блаженного священномученика Петра Вергуна, пресвітера УГКЦ.

Сьогодні наша Церква відзначає велике свято, що завершує цикл Різдвяних свят – Стрітення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.

Сьогодні, 31 січня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона молитовно вшанували пам’ять преподобного отця Івана Боско – святого Католицької Церкви. У...

Відпустове місце у Старуні щомісяця приймає тисячі вірян, які прибувають молитися туди, де служив Блаженний Симеон Лукач. Паломники переживають особливу зустріч з Богом – у молитовних чуваннях, роздумах про Господа та участі у Святих Таїнствах. Цього місяця, 29 січня, у Відпустовому Центрі блаженного Симеона Лукача чування очолив Владика Йосафат Мощич – Єпарх Чернівецький УГКЦ.