#НашимБлаженним20: Пам’ять про них є благословенням

#НашимБлаженним20: Пам’ять про них є благословенням

07.06.2021

Вже за 20 днів – 27 червня – цілою нашою Церквою будемо відзначати великий ювілей – 20-ліття проголошення блаженними беатифікованих новомучеників Української Греко-Католицької Церкви. Тоді в 2001 р. у Львові під час Літургії візантійського обряду вже нині святий Папа Іван Павло ІІ врочисто проголосив декрети мучеництва, героїчних чеснот та чуд 25 Слуг Божих Української греко-католицької церкви.

Серед них єпископи, єпархіальні священики, монахи та монахині та один мирянин Української греко-католицької церкви, які постраждали в часи комуністичного переслідування в Україні між 1935—1973 роками та загинули як мученики за віру. У число новомучеників входить і священик Омелян Ковч, який загинув у нацистському таборі Майданек (Польща).

Готуючись до цього Ювілею, Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ пропонує спільно кожного дня відкривати для себе цих наших великих заступників, які вже споглядають красу Божого обличчя та моляться за нас.

На даний час УГКЦ має таких новомучеників (перелік подаємо в алфавітному порядку):

 1. Священномученик Байрак Віталій
 2. Священномученик Бараник Северіян
 3. Преподобномучениця Біда Олімпія (Ольга)
 4. Священномученик Будка Микита
 5. Священномученик Величковський Василь
 6. Священномученик Вергун Петро
 7. Преподобномучениця Гарасимів Лаврентія (Левкадія)
 8. Преподобна Гордашевська Йосафата
 9. Священномученик Зарицький Олексій
 10. Священномученик Зятик Іван
 11. Священномученик Іщак Андрій
 12. Священномученик Ковалик Зиновій
 13. Священномученик Ковч Омелян
 14. Священномученик Конрад Микола
 15. Священномученик Коциловський Йосафат
 16. Священномученик Лакота Григорій
 17. Священномученик Лиско Роман
 18. Священномученик Лукач Симеон
 19. Преподобномучениця Мацьків Тарсикія (Ольга)
 20. Мученик Прийма Володимир
 21. Священномученик Ромжа Теодор
 22. Священномученик Сеньківський Яким
 23. Священномученик Слезюк Іван
 24. Священномученик Федоров Леонід
 25. Священномученик Хомишин Григорій
 26. Священномученик Цегельський Микола
 27. Священномученик Чарнецький Миколай
 28. Священномученик Шептицький Климентій

Св. Іван Павло ІІ, під час  Літургії у Львові, 27 червня 2001, сказав наступні слова:

«Мученики – як ікона Євангелія Блаженств, пережита аж до пролиття крові, вони становлять знак надії для наших і прийдешніх часів. Вони показали, що любов є сильнішою від смерті.

У їхньому протистоянні таємниці беззаконня, незважаючи на людську неміч, змогла засяяти сила віри й Христової благодаті (див. 2 Кор. 12, 9-10). Їхнє переможне свідчення виявилось насінням нових християн (див. Тертуліан, Апол. 50,13: ССЛ 1, 171).

 Нехай їхнє свідчення не залишиться для вас тільки причиною до вихваляння, нехай, радше, стане запрошенням до того, щоб їх наслідувати. Через хрещення кожен християнин покликаний до святості. Не від усіх вимагається, як від цих нових блаженних мучеників, найвищого випробування через проливання крові. Однак кожному доручено завдання йти за Христом із щоденною та витривалою самовідданістю.

Пам’ять про них є благословенням».

Тож запрошуємо спільно відкривати для себе дароване Богом багатство для нашого народу та Церкви – наших блаженних новомучеників!

Останні новини

На Синоді Єпископів УГКЦ 2023 року ухвалено рішення додати до нашого Місяцеслова імен святих з інших Церков католицького сопричастя, що підкреслює нашу...

Сьогодні, у другу річницю російського повномасштабного вторгнення в Україну, з ініціативи Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава греко-католики по всій Україні та світу присвячують цей день посту, молитві та милостині, щоби об’єднатися у духовній боротьбі. Окрім того, цей день присвячений молитовному вшануванню усіх загиблих військових та мешканців міст та сіл у війні, яку переживаємо вже 730 днів.

Сьогодні, 7 лютого, паломники зібралися на спільну молитву у родинному селі блаженного священномученика Симеона Лукача. У Відпустовому центрі, що у Старуні, молитовно вшанували пам’ять Блаженного священномученика Петра Вергуна, пресвітера УГКЦ.

Сьогодні наша Церква відзначає велике свято, що завершує цикл Різдвяних свят – Стрітення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.

Сьогодні, 31 січня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона молитовно вшанували пам’ять преподобного отця Івана Боско – святого Католицької Церкви. У...

Відпустове місце у Старуні щомісяця приймає тисячі вірян, які прибувають молитися туди, де служив Блаженний Симеон Лукач. Паломники переживають особливу зустріч з Богом – у молитовних чуваннях, роздумах про Господа та участі у Святих Таїнствах. Цього місяця, 29 січня, у Відпустовому Центрі блаженного Симеона Лукача чування очолив Владика Йосафат Мощич – Єпарх Чернівецький УГКЦ.