«Наше особисте життя – наш власний блокпост», – Владика Венедикт Алексійчук на нічних чуваннях у Старуні

«Наше особисте життя – наш власний блокпост», – Владика Венедикт Алексійчук на нічних чуваннях у Старуні

29.07.2022

Спільна молитва тисяч прочан під проводом Владики Венедикта Алексійчука, роздуми на Хресній Дорозі нашого Спасителя та уділення повного відпусту – так проходили липневі нічні чування у Відпустовому центрі Симеона Лукача в Старуні.

Як і щомісяця, з 29 на 30 число паломники збираються у святому місці для того, щоби спільно піднести свої прохання до Господа, залишити позаду всі негаразди та цілковито присвятити свій час Богові.

Цього разу віряни мали унікальну нагоду молитись спільно з Владикою Венедиктом Алексійчуком, що душпастирює в Чиказькій Єпархії у США. Проповіді Владики відомі на весь світ, тож паломники в Старуні залишились зворушеними глибокими та водночас простими роздумами єпископа про роль Бога у складних обставинах сьогодення.

Розпочалась програма чувань з молитви Вечірні, згодом були спеціальні молитви на оздоровлення, благословення мощами, освяченим єлеєм та молебень до блаженного мученика Симеона, під час якого усі присутні могли приступити до ікони священномученика.

Далі усі прочани подалися на Хресну Дорогу, щоб спільно з Владикою Венедиктом та усіма священнослужителями пройти цю символічну дорогу та роздумувати над змістом жертви Ісуса Христа.

Своїми роздумами після Хресної Дороги поділився єпископ:

«Зле не мати відчуття цінності того, що Бог подарував нам. Пропоную зробити таку вправу – взяти листок паперу та ручку, і спробувати пригадати та написати все, що Бог нам зробив. Ви побачите, що часто ми сприймаємо його дари, як закономірність. Невже, щоб поцінувати, потрібно втратити? Мабуть, мир та незалежність нашої України ми теж не цінували достатньо. Зараз над нашою землею темрява. Але важливо пам’ятати про те, що сталось в часі смерті та воскресіння Хреста. Він своєю смертю, жертвою, святістю, правдою смерть подолав. І це не тільки феномен Ісуса Христа. Святість чи гріховність – це не приватна справа, це відбивається на усьому суспільстві. Наше особисте життя – наш власний блокпост. Щоб перемінювати себе, що мабуть вдається найважче, нам необхідна така атомна зброя, яка називається молитвою, святістю, досконалістю, миром. Кожен з нас повинен впливати, щоб поставав мир. Здобувайте мир, ставайте святими, і наша Україна зміниться і переможе».

Завершилась молитовна програма Архієрейською Божественною Літургією, яку в співслужінні священників Івано-Франківської Архієпархії очолив Владика Венедикт Алексійчук.

Під час проповіді єпископ звернувся до всіх присутніх, роздумуючи про чуда, які чинив Ісус Христос.

«Кажуть, що для зцілення потрібен час. Але ті немічні, які приходили до Христа, зцілялись миттєво, бо для Бога немає нічого неможливого. Всі проблеми в нашій голові, і відповідей, які ми шукаємо, там немає. Але Бог має відповіді. Коли ми у постійному зв’язку з Ним, ми починаємо все розуміти. Коли кожен з нас подивиться на своє життя, побачить багато безвихідних ситуацій, які за нас вирішував Бог. Але ми це швидко забуваємо. Скільки б Бог не рятував нас, ми щоразу забуваємо про Нього. І це можна назвати кризою сучасного світу, – проповідував Владика.

Єпископ наголосив на необхідності якісного часу з Богом: «Коли ми встаємо вранці, потрібно присвятити час на молитву, але не яку-небудь. Бо, зізнаймось собі, що часто нам спершу потрібно все поробити, а потім вже можна приступити до молитви в не найкращій кондиції».

Завершуючи свою проповідь, Владика промовив: «Ми сьогодні молились Хресну дорогу, і це не є тяжко гарно співати. Зовсім іншою ж була дорога Христа, де все було змішано – кров, земля, зрада людей, підтримка ближніх. Так само і наша Україна проходить свою Хресну дорогу – важку і страшну. Молімось за нашу країну, бо молитва має велику силу, яку неможливо переоцінити. Забажаймо Бога, праведності, святості та Господь нам це подарує».

Цього молитовного вечора, ті, хто посповідався під час чувань, міг прийняти Спасителя у Пресвятій Тайні Євхаристії. А кульмінацією молінь стало отримання Повного відпусту з рук Владики Венедикта Алексійчука усіма, хто виконав необхідні для цього умови.

По завершенні чувань Владика Венедикт здійснив чин освячення автомобілів для потреб ЗСУ. Єпископ благословив транспортні засоби  для наших захисників, побажавши Божої опіки у нелегкому служінні та перемоги над ворогом.

Останні новини

«Симеон Лукач є прославлений блаженним тому, що він хотів перебувати й шукав зустрічі із Тим, Який є Святим. Просімо заступництва...

Цьогоріч традиційна проща відбувається з нагоди 60-ліття від народження до Неба блаженного священномученика Симеона Лукача. Сьогодні, 15 червня, на батьківщині...

Наприкінці весни, 29 травня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача, що в с. Старуня, провели традиційні нічні чування, які очолив...

У Страсний понеділок, 29 квітня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача, що в Старуні, відбулися традиційні нічні чування. Цього разу...

У пʼятницю, 19 квітня, відбулася великопосна проща медичних працівників Івано-Франківської Митрополії УГКЦ до Відпустового центру блаженного Симеона Лукача, що в...

У неділю, 7 квітня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача провели особливий молитовний вечір за заступництвом Пресвятої Богородиці. Моління очолив...