У селі Старуня Богородчанського району Івано-Франківської області за участю священнослужителів, релігієзнавців, освітян, науковців та громади відбулася Регіональна наукова конференція «Богословська і громадсько-культурна діяльність блаженного священномученика Симеона Лукача».

Конференція присвячена пам’яті блаженного священномученика Симеона Лукача, його громадсько-культурній та духовній діяльності, пише Фіртка.

Такий науковий форум організували Івано-Франківське архієпархіальне управління УГКЦ, Івано-Франківська академія Івана Золотоустого, управління національностей, культури та релігій Івано-Франківської ОДА та університет Короля Данила.

У 2001 році 27 червня Папа Іван Павло ІІ визнав Симеона Лукача святим Української греко-католицької церкви.

“Це знаковий час саме сьогодні провести конференцію, адже 18 років вже є з тої пам’яті. Досить сміливо те, що конференція відбувається у храмі, селі, де він був народжений, проживав та творив у духовному плані. Сьогодні тут присутні представники освіти, культури, духовенства, найкращі люди, які досліджували життя Симеона Лукача для того, щоб окреслити дану епоху, в якій жив блаженний”, – розповів Віталій Козінчук доцент кафедри богослов’я, кандидат наук з богослов’я.

Матеріали конференції будуть надруковані у науковому журналі «Науковий вісник Івано-Франківської академії Івана Золотоустого «Добрий Пастир».


Довідка:

Симеон Лукач — релігійний діяч, педагог, підпільний єпископ УГКЦ. Проголошений блаженним 27 червня 2001 року.

Переслідуваний владою, владика Симеон перебрався до рідного села, де жив у брата Василя до кінця лютого 1949 року. Не припиняв виконувати священичих обов’язків, душпастирювати. В Старуні відправляв Службу Божу спочатку в церкві, а пізніше — підпільно у своєму помешканні. В лютому 1949 року його викликали в сільську раду, погрожуючи виселенням із села. Тимчасово владики переїхав до Надвірної.

Саме там за активну священичу працю та відмову перейти на «державне» православ’я його і заарештували працівники НКВД в жовтні 1949 року. Репресивна машина квапилася ізолювати небезпечного провідника якнайшвидше, не встигаючи навіть вчасно підготувати юридичну санкцію на арешт: ордер видали пізніше.

Джерело: Фіртка, UA:Карпати