Моліться скрізь. Навіть коли у вас мало часу

Моліться скрізь. Навіть коли у вас мало часу

24.11.2020

Різні молитовні ситуації можуть привести нас до внутрішнього спокою і допомогти нам поєднатися з натхненням Святого Духа. Молитва виявляє те, що таємне, і дозволяє спілкуватися з Богом, який присутній в нас, в інших людях і в усьому творінні.

Молитва: постава серця

Бог створив нас своїм люблячим поглядом, і закликає нас побачити Його присутність в нашій історії та в Його роботі. Коли ми молимось, то дивимось цим поглядом, який творить. Ми можемо молитися де завгодно, навіть коли не маємо на це часу. Спрямовуючи своє серце до Бога. Це лише кілька секунд, перетворених на молитву.

Це проста діяльність, яка не вимагає від нас багато часу і яку ми можемо виконувати будь-коли. Ісус так і молився – постійно і в усіх намірах, поки він подорожував чи відпочивав. Наша історія вписана в наше тіло так само, як і нотатки в партитурі. Бог хоче скласти симфонію, поставивши нас, чоловіків і жінок, на перший план свого творіння, щоб захистити плід своєї любові.

Молитва: похвала за творіння

У своїй енцикліці, присвяченій екології, Папа Франциск пише: «Весь матеріальний всесвіт – це мова любові Бога, Його безмежної любові до нас. Грунт, вода, гори, все є вираженням Божої ніжності » (Laudato si´, № 84). У цій же енцикліці Папа цитує св. Івана від Хреста:

Святий Іван від Хреста навчав, що все, що є добрим у речах та у світі, “нескінченно досконале в Бозі, а точніше, щоб було зрозуміліше, кожна з цих речей – це Бог, і всі разом є Богом”.

Творіння різними способами виявляє образ Творця, хоча це лише бліде відображення Його краси. Ми чуємо Його голос у співі птахів, у вітрі, в шумі дерев, у дзюрчаннях води.

Пісня Франциска Ассизького під назвою «Гімн Сонця», – чудова відповідь на цю присутність Господа в красі творіння:

Слава Тобі Господи, за всі сотворіння Твої,
За це сонце, що мов благородний брат наш,
У любові день нам і ніч об’являє, Тебе ж прославляє.
О як гарний він, як славний у Твоєму блиску, Боже Святий,
Твій він нам образ, Превеликий Пане, і Твоя нам слава.

Джерело: ДивенСвіт

Останні новини

На Синоді Єпископів УГКЦ 2023 року ухвалено рішення додати до нашого Місяцеслова імен святих з інших Церков католицького сопричастя, що підкреслює нашу...

Сьогодні, у другу річницю російського повномасштабного вторгнення в Україну, з ініціативи Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава греко-католики по всій Україні та світу присвячують цей день посту, молитві та милостині, щоби об’єднатися у духовній боротьбі. Окрім того, цей день присвячений молитовному вшануванню усіх загиблих військових та мешканців міст та сіл у війні, яку переживаємо вже 730 днів.

Сьогодні, 7 лютого, паломники зібралися на спільну молитву у родинному селі блаженного священномученика Симеона Лукача. У Відпустовому центрі, що у Старуні, молитовно вшанували пам’ять Блаженного священномученика Петра Вергуна, пресвітера УГКЦ.

Сьогодні наша Церква відзначає велике свято, що завершує цикл Різдвяних свят – Стрітення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.

Сьогодні, 31 січня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона молитовно вшанували пам’ять преподобного отця Івана Боско – святого Католицької Церкви. У...

Відпустове місце у Старуні щомісяця приймає тисячі вірян, які прибувають молитися туди, де служив Блаженний Симеон Лукач. Паломники переживають особливу зустріч з Богом – у молитовних чуваннях, роздумах про Господа та участі у Святих Таїнствах. Цього місяця, 29 січня, у Відпустовому Центрі блаженного Симеона Лукача чування очолив Владика Йосафат Мощич – Єпарх Чернівецький УГКЦ.