Міфи про церкву і науку: теорія ймовірності, узд і…. гріх?

Міфи про церкву і науку: теорія ймовірності, узд і…. гріх?

02.12.2018

На жаль, дуже часто ще змалечку під час катехизи або уроків релігії, від старших братів-сестер, бабусів, дядьків та інших можемо набиратись тих світоглядних установок, які не є правдими і невідомо навіщо спродукованими.

Журналісти Deon.pl пропонують розвінчувати такі міфи і беруть коментарі у священиків. Ми пропонуємо вам огляд найцікавішого.

Міф: Церква не вірить у теорію еволюції,  а той, хто вірить, що людина походить від мавпи, грішить.

Церква вірить в Бога, а не в наукові теорії. Церква знає про здобутки науки. Той, хто хоча би трішки читав Біблію, розуміє, що теорія еволюції помиляється. Людина створена на образ Божий, а не мавпи. Сама постановка цього міфічного уявлення абсолютно неправильна, бо сплутуються неспівмірні речі і насправді найлегше приписати того, чого не розумієш, дияволу і застрашити гріхом. Церква аж ніяк не дискримінує науки і пильно стежить за її розвитком.

Міф: священик на уроці в школі говорить, що не існує біології як науки, а дихання людини – це дихання Бога.

На жаль, і таке трапляється. Як важливо тим, хто говорить з дітьми про Бога, не впадати у крайнощі і не вигадувати неіснуючих фактів, з яких діти потім лише глузуватимуть і не сприйматимуть всерйоз більш нічого. Є наукові факти, які лише допомагають відкривати дітям велич Божого задуму створення людського життя. Не варто цим нівелювати, виявляючи свою некомпетентність.

Міф: сестра-монахиня під час катехизи в гімназії говорить, що пігулка проти зачаття “вимітає” плід із лона матері. 

У таких важливих справах варто чітко розуміти увесь механізм, щоби пояснити дітям реальну шкоду від дії будь-яких контрацептивів. Нехай це буде фахівець або хтось, хто не полінувався почитати фахову літературу. Чи переконала сестра таким поясненням когось в тому, що контрацепція шкідлива. Мабуть, ні. Сестра може потім говорити багато корисних речей, але чи її почують уже?

Міф: різноманітні дослідження під час вагітності – це справа невіруючих. Ті, хто робить їх, готові зробити аборт.

Насправді дослідження роблять з різних причин і за умов сучасного розвитку науки ще в лоні матері можна підкоригувати певні відхилення. Є багато пар, які відмовляються від діагностики, як і таких, які готові перервати вагітність, якщо дослідження показують недобрі результати. Правда десь посередині: більшість батьків проходять дослідження для того, щоби упевнитись в тому, що з їхнім малям усе гаразд, зарадити і допомогти, якщо це можливо. І в цьому немає нічого поганого, тим більше грішного.

 

Адаптація: Тетяна Трачук

Джерело: dyvensvit

Останні новини

Спільна молитва тисяч прочан, глибокі роздуми над словом Божим, прийняття Святих Таїнств та метаноя сердець – так проходили традиційні чування...

На Синоді Єпископів УГКЦ 2023 року ухвалено рішення додати до нашого Місяцеслова імен святих з інших Церков католицького сопричастя, що підкреслює нашу...

Сьогодні, у другу річницю російського повномасштабного вторгнення в Україну, з ініціативи Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава греко-католики по всій Україні та світу присвячують цей день посту, молитві та милостині, щоби об’єднатися у духовній боротьбі. Окрім того, цей день присвячений молитовному вшануванню усіх загиблих військових та мешканців міст та сіл у війні, яку переживаємо вже 730 днів.

Сьогодні, 7 лютого, паломники зібралися на спільну молитву у родинному селі блаженного священномученика Симеона Лукача. У Відпустовому центрі, що у Старуні, молитовно вшанували пам’ять Блаженного священномученика Петра Вергуна, пресвітера УГКЦ.

Сьогодні наша Церква відзначає велике свято, що завершує цикл Різдвяних свят – Стрітення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.

Сьогодні, 31 січня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона молитовно вшанували пам’ять преподобного отця Івана Боско – святого Католицької Церкви. У...