«Кожен з нас має написати Євангеліє свого життя», – Владика Петро Лоза на чуваннях у Старуні

«Кожен з нас має написати Євангеліє свого життя», – Владика Петро Лоза на чуваннях у Старуні

29.11.2022

Відпустове місце у Старуні щомісяця приймає тисячі вірян, які прибувають молитися та чувати там, де служив Блаженний Симеон Лукач. Паломники переживають особливу зустріч з Богом – у молитовних чуваннях, тихих роздумах про Господа та участі у Святих Таїнствах. Цього місяця, в ніч з 29 на 30 листопада, у Відпустовому Центрі блаженного Симеона Лукача чування очолив Владика Петро Лоза – Єпископ-помічник Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ.

Учасники молитовних чувань щомісяця незмінно моляться за мир в Україні та нашу перемогу у цій війні, підносячи спільні благання до Господа. Молитовна програма традиційно розпочалася з молитви Вечірні у храмі Свв. Петра і Павла, після чого молільники мали нагоду почути духовне слово від Владики Петра, який роздумував над присутністю любові у нашому житті.

«Ми маємо певні місця, які церква встановила як відпустові, щоб торкнутись того, що належить до неба, щоб зблизити своє серце до Господа, Пресвятої Богородиці, а також святих. Святих, які так, як ми були людьми, горіли бажанням, щоби осягнути небо, але ті, які також хочуть нас навчити і заохотити, щоб ми на нашій дорозі спасіння набиралися сили і благословення, крокуючи через наше життя. Кожного дня в нашій молитві ми ісповідуємо, що очікуємо воскресіння мертвих і життя майбутнього віку. Це те, чим Господь хоче нас обдарувати. Апостол Павло говорячи про спасіння, наголошує на тому, що Господь приготував для тих, хто Його люблять. Господь каже, що маємо любити Бога понад усе. Тим самим Господь не заперечує нашої любові до рідних, але підкреслює, хто є джерелом любові», — промовив до вірних у своїй науці єпископ.

Згодом програма чувань продовжилася молитвами на оздоровлення, а також благословенням мощами блаженного священномученика Симеона Лукача та помазанням освяченим єлеєм. Молільники просили заступництва блаженного Симеона Лукача у часі молебню.

Опісля прочани рушили Хресним шляхом нашого Спасителя, під час якої Владика Петро і священнослужителі Івано-Франківської Архієпархії розважали над кожною стацією, щоби осягнути страждання, які задля нашого спасіння переживав Син Божий. Особливо в сьогоднішніх важких випробуваннях такі духовні розважання допомагають переосмислювати усі наші труднощі.

«В сьогоднішній час війни, коли ми бачимо страшні лихоліття, Боже Слово каже про любов до ворогів. Важко, бачивши це руйнування та нечисту силу, яка прийшла з ненавистю і смертю, знаходити сили любити своїх ворогів. Коли будемо покладатися тільки на себе, то не знайдемо ані сили, ані відповідей. Бог з любові створив світ та обіцяв не залишити нас до кінця. Господь показав це на Собі в останні хвилини земного життя. Коли над ним знущалися, Він просив пробачити ворогам, бо вони не знають, що роблять. Тому, коли приходять терпіння, маємо пам’ятати, в Кого ми можемо черпати сили», – підсумував єпископ.

Протягом чувань вірні мали нагоду приступити до Таїнства Покаяння. Крім того, запрошені душпастирі проводили духовні розмови зі всіма охочими.

Найважливішою частиною молитовних чувань стала Архієрейська Божественна Літургія, яку очолив Владика Петро Лоза у співслужінні настоятеля каплиці о. Юрія Сидіра, о. Володимира Лукашевського та душпастирів Івано-Франківської Архієпархії.

У своїй проповіді під час Літургії єпископ звернувся до паломників зі словами:

«Господь прийшов на цю землю як дарунок Небесного Отця для нас. Готуючись до Різдва, ми святкуємо празник Святого Миколая, який готує дарунки. І, розважаючи над добротою, якою був переповнений Святий Миколай, бачимо, що він не міг дивитися на нужду інших людей, але намагався бути поруч. Він показав для нас, якою добротою ми можемо бути наділені. Але ця доброта була у Святому Миколаєві від Господа. Ми з вами є обдаровані великою любов’ю. І сьогодні ми спогадуємо день святого євангеліста Матея, який переповів нам те, яким є Бог, різні притчі, та як Господь задля нас страждав і воскрес. Але це Боже Слово є не тільки для того, щоб ми почули його, але щоб перейнялися Словом і читаючи чотири Євангелія, кожен з нас у своєму житті написав би власне Євангеліє про свої стосунки з Богом, з ближніми, та як він прожив своє життя. Виходячи з храму Божого, ми маємо бути преображеними Божим Словом та Його поживою. У своє серце ми приймаємо самого Бога, і стаємо хрестоносцями у тому середовищі, в якому ми живемо. Бо, окрім всіх привілеїв, Господь ділиться з нами так само відповідальністю за Церкву, бо ми – діти Божі з усією повнотою Його ласк. Ми одягаємося в Христа і стаємо на Нього подібними, щоби ми могли бути світлом для інших. Бо воля Божа – святість наша».

На завершення події єпарх уділив Повний відпуст усім, хто виконав необхідні для цього умови. Насамкінець, усі присутні разом заспівали гімн України «Боже Великий, Єдиний».

Пригадуємо, що усі охочі можуть брати участь у нічних молитовних чуваннях, які відбуваються у Центрі паломника «Симеон Лукач» щомісяця в ніч з 29 на 30 число. Також, можна відвідати музей блаженного священномученика та підпільної УГКЦ та помолитися біля унікальної мозаїки гробу Господнього на Хресній дорозі.

Останні новини

Спільна молитва тисяч прочан, глибокі роздуми над словом Божим, прийняття Святих Таїнств та метаноя сердець – так проходили традиційні чування...

На Синоді Єпископів УГКЦ 2023 року ухвалено рішення додати до нашого Місяцеслова імен святих з інших Церков католицького сопричастя, що підкреслює нашу...

Сьогодні, у другу річницю російського повномасштабного вторгнення в Україну, з ініціативи Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава греко-католики по всій Україні та світу присвячують цей день посту, молитві та милостині, щоби об’єднатися у духовній боротьбі. Окрім того, цей день присвячений молитовному вшануванню усіх загиблих військових та мешканців міст та сіл у війні, яку переживаємо вже 730 днів.

Сьогодні, 7 лютого, паломники зібралися на спільну молитву у родинному селі блаженного священномученика Симеона Лукача. У Відпустовому центрі, що у Старуні, молитовно вшанували пам’ять Блаженного священномученика Петра Вергуна, пресвітера УГКЦ.

Сьогодні наша Церква відзначає велике свято, що завершує цикл Різдвяних свят – Стрітення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.

Сьогодні, 31 січня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона молитовно вшанували пам’ять преподобного отця Івана Боско – святого Католицької Церкви. У...