Над Старунею, над краєм

В Бозі всіх людей єднає,

Витає  благодать небесна:

Іде селом Дорога Хресна.

В чудову весняну пору, коли в повітрі починає віяти теплом і надією, у переддень великого християнського свята Благовіщення в селі Старуня, що на Богородчанщині, відбулася Хресна хода як символ останньої  Хресної  Дороги Ісуса, Його мук та страждань, а нашого спасіння. Процесійно, усією чисельною громадою, на чолі з отцями Ярославом Середюком, Василем Гоголем , Ярославом Дирівим та Іваном Херманчуком пройшли шлях понад 7 км сільськими вулицями від храму св. апп. Петра і Павла до церкви Параскеви з молитвою, розважанням, страсною піснею та духовною наукою.

Вже традиційно у наших добрих починаннях на славу Божу крокує поряд отець-ректор Івано-Франківської  духовної семінарії УГКЦ Олесь Будзяк та його учні, брати-семінаристи, які щиро молилися та допомогли провадити нашу Хресну Дорогу ревно, молитовно та за усіма духовними приписами. Не передати  словами піднесення, коли спостерігаєш за цими дітьми, юним поколінням духовенства, як вони довгими колонами ідуть по обидва боки на сторожі хреста. Вони є взірцем для наших дітей та молоді, адже обрали для себе Господню науку та священство.

Хресна Дорога триває: стація за стацією отці та семінаристи, представники місцевої влади, освіти, медицини, культури, учні шкіл та студентство несуть хреста, щоразу нова наука та розважання, такі близькі до сучасності, і водночас такі далекі і незрозумілі. І тут запитую себе: чи ми дійсно співстраждали, чи все зробили, чи відкинули буденні клопоти та проблеми і бодай на кілька годин присвятили себе Божій справі?!

А поки скажемо:

Велике спасибі усім, хто долучився,

хто прийшов і спільно молився.

Під опікою Блаженного Симеона,

Віримо, що наша громада єдина,

Поки в серці Бог і Україна!

Повідомила: Мирослава Катрич