Хресна хода на малій батьківщині Симеона Лукача

Хресна хода на малій батьківщині Симеона Лукача

07.04.2019

Над Старунею, над краєм

В Бозі всіх людей єднає,

Витає  благодать небесна:

Іде селом Дорога Хресна.

В чудову весняну пору, коли в повітрі починає віяти теплом і надією, у переддень великого християнського свята Благовіщення в селі Старуня, що на Богородчанщині, відбулася Хресна хода як символ останньої  Хресної  Дороги Ісуса, Його мук та страждань, а нашого спасіння. Процесійно, усією чисельною громадою, на чолі з отцями Ярославом Середюком, Василем Гоголем , Ярославом Дирівим та Іваном Херманчуком пройшли шлях понад 7 км сільськими вулицями від храму св. апп. Петра і Павла до церкви Параскеви з молитвою, розважанням, страсною піснею та духовною наукою.

Вже традиційно у наших добрих починаннях на славу Божу крокує поряд отець-ректор Івано-Франківської  духовної семінарії УГКЦ Олесь Будзяк та його учні, брати-семінаристи, які щиро молилися та допомогли провадити нашу Хресну Дорогу ревно, молитовно та за усіма духовними приписами. Не передати  словами піднесення, коли спостерігаєш за цими дітьми, юним поколінням духовенства, як вони довгими колонами ідуть по обидва боки на сторожі хреста. Вони є взірцем для наших дітей та молоді, адже обрали для себе Господню науку та священство.

Хресна Дорога триває: стація за стацією отці та семінаристи, представники місцевої влади, освіти, медицини, культури, учні шкіл та студентство несуть хреста, щоразу нова наука та розважання, такі близькі до сучасності, і водночас такі далекі і незрозумілі. І тут запитую себе: чи ми дійсно співстраждали, чи все зробили, чи відкинули буденні клопоти та проблеми і бодай на кілька годин присвятили себе Божій справі?!

А поки скажемо:

Велике спасибі усім, хто долучився,

хто прийшов і спільно молився.

Під опікою Блаженного Симеона,

Віримо, що наша громада єдина,

Поки в серці Бог і Україна!

Повідомила: Мирослава Катрич

Останні новини

На Синоді Єпископів УГКЦ 2023 року ухвалено рішення додати до нашого Місяцеслова імен святих з інших Церков католицького сопричастя, що підкреслює нашу...

Сьогодні, у другу річницю російського повномасштабного вторгнення в Україну, з ініціативи Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава греко-католики по всій Україні та світу присвячують цей день посту, молитві та милостині, щоби об’єднатися у духовній боротьбі. Окрім того, цей день присвячений молитовному вшануванню усіх загиблих військових та мешканців міст та сіл у війні, яку переживаємо вже 730 днів.

Сьогодні, 7 лютого, паломники зібралися на спільну молитву у родинному селі блаженного священномученика Симеона Лукача. У Відпустовому центрі, що у Старуні, молитовно вшанували пам’ять Блаженного священномученика Петра Вергуна, пресвітера УГКЦ.

Сьогодні наша Церква відзначає велике свято, що завершує цикл Різдвяних свят – Стрітення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.

Сьогодні, 31 січня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона молитовно вшанували пам’ять преподобного отця Івана Боско – святого Католицької Церкви. У...

Відпустове місце у Старуні щомісяця приймає тисячі вірян, які прибувають молитися туди, де служив Блаженний Симеон Лукач. Паломники переживають особливу зустріч з Богом – у молитовних чуваннях, роздумах про Господа та участі у Святих Таїнствах. Цього місяця, 29 січня, у Відпустовому Центрі блаженного Симеона Лукача чування очолив Владика Йосафат Мощич – Єпарх Чернівецький УГКЦ.