Джерело Божої Матері Неустанної Помочі

Джерело Божої Матері Неустанної Помочі

20.01.2024

Хресна дорога розпочинається із ще однієї чудової локації, яку спорудили також у 2020 році. Це – Джерело Божої Матері Неустанної Помочі. Згідно із задумом його звели на відомому у селі місці, де колись дуже давно була криниця.

За словами пароха храму свв. апп. Петра і Павла с. Старуня о. Ярослава Середюка, джерело – це те, що повинно бути в кожному відпустовому місці, адже прочани завжди хочуть привезти щось із собою, а чиста гірська вода – це те, що стане у пригоді кожному.

Мешканець Старуні та довголітній старший брат парафії св. апп. Петра і Павла п. Михайло Уманців пояснює, що місце під будівництво джерела обирали не випадково, адже тут, за свідченням місцевих жителів, колись була криниця, якою усі користувалися. З часом криницю закинули і ось зараз зусиллями парафіян та паломників Центру її розчистили, поглибили та знову зробили придатною для використання.

Джерело побудоване у формі ротонди, на вершині якої – хрест. У середині ж, окрім води, яка спливає, мов водоспад, в маленькій каплиці також є мозаїчна ікона Матері Божої Неустанної Помочі. По діаметру розміщені крани, щоби велика кількість прочан могла одночасно та швидко набирати воду.

З моменту відкриття (18 червня 2021 р.) тут щоразу освячують воду: чи то під час нічних чувань, відпустів, чи празника Господнього Богоявлення.

Останні новини

Спільна молитва тисяч прочан, глибокі роздуми над словом Божим, прийняття Святих Таїнств та метаноя сердець – так проходили традиційні чування...

На Синоді Єпископів УГКЦ 2023 року ухвалено рішення додати до нашого Місяцеслова імен святих з інших Церков католицького сопричастя, що підкреслює нашу...

Сьогодні, у другу річницю російського повномасштабного вторгнення в Україну, з ініціативи Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава греко-католики по всій Україні та світу присвячують цей день посту, молитві та милостині, щоби об’єднатися у духовній боротьбі. Окрім того, цей день присвячений молитовному вшануванню усіх загиблих військових та мешканців міст та сіл у війні, яку переживаємо вже 730 днів.

Сьогодні, 7 лютого, паломники зібралися на спільну молитву у родинному селі блаженного священномученика Симеона Лукача. У Відпустовому центрі, що у Старуні, молитовно вшанували пам’ять Блаженного священномученика Петра Вергуна, пресвітера УГКЦ.

Сьогодні наша Церква відзначає велике свято, що завершує цикл Різдвяних свят – Стрітення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.

Сьогодні, 31 січня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона молитовно вшанували пам’ять преподобного отця Івана Боско – святого Католицької Церкви. У...