Всі дороги ведуть до Бога. Тому питання не в тому, чи приведе мене моя дорога до Бога, а в тому, яке життя я матиму за своїми плечима. Паломництво – ще одна можливість зупинитись, озирнутись і зрозуміти де Ти є на своєму шляху. А щоб краще це зробити, пропонуємо Тобі кілька правил, про які варто пам’ятати, вирушаючи на прощу.

Вже наступного тижня, в ніч з 29 на 30 липня тут відбудуться традиційні нічні моління. Як і в попередні рази, вони пройдуть в режимі онлайн. Цього разу проповідником буде о. Ярослав Тимішак. Ми щиро запрошуємо долучатися до наших чувань, а заодно запрошуємо обов’язково відвідати наш Центр паломника!

Дивитися чування можна за ЦИМ ПОСИЛАННЯМ.

А сьогодні хочемо розповісти Вам про 7 правил паломника, які ми знайшли на сайті ДивенСвіт.

Молитовний намір

Прочанин відрізняється від туриста своїм наміром, бо паломництво – не просто дорога. Це усвідомлена дорога. Ти, жертвуючи певним комфортом, часом і силами, йдеш до Бога, щоби отримати відповіді на свої духовні запитання – в цьому основний сенс паломництва. Все інше – фізичні вправи для тіла, марафон. Тому добре подумай, який намір буде Твоїм дороговказом цього разу.

Проща неможлива без прощення

Як і рюкзак, свою душу також потрібно підготувати. Маєш ще кілька днів, щоб зустрітись із своїм сповідником, а якщо не встигнеш, або його у тебе немає – не переживай, бо  прочан завжди супроводжують священики, а тому в дорозі можна сповідатися.

Якщо ж Тобі важко зважитись на сповідь – спробуй щиро помолитись, можливо саме у цьому паломництві Ти почуєш лагідне запрошення Бога до примирення.

Дякувати, щоб просити

Молитовний намір – це добре, але спершу варто було б подякувати Богові. Саме в таких ситуаціях це відчуття неймовірно загострюється: Ти дякуєш за хмарку, яка нарешті заступила палюче сонце, за сухі шкарпетки, за горнятко кави, за дощовик…(продовжувати можна дуже довго) У такі моменти мимоволі починаєш розуміти наскільки важливо є дякувати за все що маєш, кожен день і кожну мить. Тому не забудь подякувати Богові за …(допиши сам).

Вийди із  “зони комфорту”

Як духовної так і фізичної. Наші надмірні прив’язаності навіюють уявне переконання, що без певних речей ми не можемо жити.  Паломництво – гарний час, щоб усі ці прив’язаності виявити і бодай частини позбутися, тому якщо маєш бажання і витривалість – зроби собі певні настанови: це може бути утримання від соцмереж чи шкідливих звичок, наприклад. Вибір є широкий і все залежить від Твоїх слабкостей.

Спитай про те, що хвилює

Духовний ріст відбувається тоді, коли людина починає усвідомлювати динаміку власної духовної боротьби і рівень на якому вона відбувається. Часом буває так, що запитань є більше аніж відповідей. Проща – крута нагода отримати такі відповіді. Лише не бійся питати.

Поділись вогником своєї віри

Паломництво дає людині відчуття того, що вона не сама, що є багато молодих людей, які вірять у Бога і готові це свідчити серед однолітків. Саме свідчення є сьогодні тою іскрою, що здатна запалювати нові серця вогнем віри, тому не бійся свідчити там, де Ти є!

Зроби для себе висновки

Проща є добре прожитою, коли лишає після себе слід. І це не лише яскраві світлини, це також і конкретні висновки: я буду намагатися рухатися в тому чи іншому напрямку, буду більше розвиватися у молитві, частіше сповідатимуся, буду брати участь у служінні при моїй парафії.

Дуже легко розвіяти те, що так довго збиралося, тому пильнуй, аби не розтратити ті благодаті, котрі отримаєш у паломництві.

Пригадуємо, що чування розпочнуться о 19:00 год. молитвою Вечірні. Опісля віряни також помоляться молебень, вервицю. Також в програмі чувань заплановані молитви на оздоровлення та благословення мощами нашого блаженного Симеона Лукача. Кульмінацією нічних чувань стане Божественна Літургія.

Кожен молитовний блок буде перериватися на цікаву науку від проповідника.

Протягом цілого вечора буде можливість приступити до Таїнства покаяння або ж духовно порозмовляти з отцем-проповідником чи запрошеними отцями.