Чи можна під час епідемії сповідатись без контакту, наприклад за допомогою телефону, скайпу тощо?

Наразі такої можливості в Церкві немає. Будь-які зміни під час надзвичайних ситуацій можливі за вказівками самого Папи Римського.

Які тут є перешкоди – з теологічного чи технічного боку? Виглядає, що теологічно можна було б виправдати сповідь на відстані, щоби використовувати аудіовізуальні засоби передачі інформації в особливих ситуаціях. До сьогодні застереженням було переконання, що сповідь – це зустріч людей, тому необхідна фізична і духовна присутність.

Але хіба зустріч за посередництвом, до прикладу, скайпу, не є зустріччю? Я думаю, що є. Однак іншою перешкодою є можливе порушення таємниці сповіді, небезпека маніпуляції сторонніми особами, підслуховування, запис розмови тощо.

Отже, що мені робити, якщо я не можу піти до сповіді з незалежних від мене причин або у нашому випадку хочу дотримуватися карантину?

У цьому випадку ми маємо справу з надзвичайною ситуацією. І тут Боже милосердя, як і Церква, йдуть нам назустріч. Зараз достатньо зробити іспит совісті і збудити досконалий жаль, не під впливом страху, але з любові до Бога. Коли ж надзвичайна ситуація припиниться, тоді слід піти на сповідь і визнати свої гріхи.

Тому якщо зараз не можемо піти до сповіді, то не варто піддаватися паніці, а в молитві визнати свої гріхи і просити Бога про прощення.

Джерело: ДивенСвіт