Чи можна під час епідемії сповідатись віддалено?

Чи можна під час епідемії сповідатись віддалено?

25.03.2020

Чи можна під час епідемії сповідатись без контакту, наприклад за допомогою телефону, скайпу тощо?

Наразі такої можливості в Церкві немає. Будь-які зміни під час надзвичайних ситуацій можливі за вказівками самого Папи Римського.

Які тут є перешкоди – з теологічного чи технічного боку? Виглядає, що теологічно можна було б виправдати сповідь на відстані, щоби використовувати аудіовізуальні засоби передачі інформації в особливих ситуаціях. До сьогодні застереженням було переконання, що сповідь – це зустріч людей, тому необхідна фізична і духовна присутність.

Але хіба зустріч за посередництвом, до прикладу, скайпу, не є зустріччю? Я думаю, що є. Однак іншою перешкодою є можливе порушення таємниці сповіді, небезпека маніпуляції сторонніми особами, підслуховування, запис розмови тощо.

Отже, що мені робити, якщо я не можу піти до сповіді з незалежних від мене причин або у нашому випадку хочу дотримуватися карантину?

У цьому випадку ми маємо справу з надзвичайною ситуацією. І тут Боже милосердя, як і Церква, йдуть нам назустріч. Зараз достатньо зробити іспит совісті і збудити досконалий жаль, не під впливом страху, але з любові до Бога. Коли ж надзвичайна ситуація припиниться, тоді слід піти на сповідь і визнати свої гріхи.

Тому якщо зараз не можемо піти до сповіді, то не варто піддаватися паніці, а в молитві визнати свої гріхи і просити Бога про прощення.

Джерело: ДивенСвіт

Останні новини

Сьогодні, у другу річницю російського повномасштабного вторгнення в Україну, з ініціативи Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава греко-католики по всій Україні та світу присвячують цей день посту, молитві та милостині, щоби об’єднатися у духовній боротьбі. Окрім того, цей день присвячений молитовному вшануванню усіх загиблих військових та мешканців міст та сіл у війні, яку переживаємо вже 730 днів.

Сьогодні, 7 лютого, паломники зібралися на спільну молитву у родинному селі блаженного священномученика Симеона Лукача. У Відпустовому центрі, що у Старуні, молитовно вшанували пам’ять Блаженного священномученика Петра Вергуна, пресвітера УГКЦ.

Сьогодні наша Церква відзначає велике свято, що завершує цикл Різдвяних свят – Стрітення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.

Сьогодні, 31 січня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона молитовно вшанували пам’ять преподобного отця Івана Боско – святого Католицької Церкви. У...

Відпустове місце у Старуні щомісяця приймає тисячі вірян, які прибувають молитися туди, де служив Блаженний Симеон Лукач. Паломники переживають особливу зустріч з Богом – у молитовних чуваннях, роздумах про Господа та участі у Святих Таїнствах. Цього місяця, 29 січня, у Відпустовому Центрі блаженного Симеона Лукача чування очолив Владика Йосафат Мощич – Єпарх Чернівецький УГКЦ.

У п’ятницю, 26 січня, студенти Івано-Франківської духовної семінарії ім. свщмч. Йосафата завітали на молитву до Відпустового центру блаженного священномученика Симеона...