У ніч з 29 на 30 червня відбулися традиційні нічні чування в Центрі паломника «Симеон Лукач» (с. Старуня), які вперше очолив єпископ Бучацький Владика Дмитро Григорак. Численні вірні зібралися в храмі святих апостолів Петра і Павла, щоб спільно помолитися і просити заступництва священномученика Симеона Лукача.

Розпочалися чування з урочистої зустрічі хлібом-сіллю Владики Дмитра Григорака на подвір’ї храму. Служба Вечірні – молитовний початок чувань, після якої вірні почули вступну науку єпископа. Владика наголосив на тому, що Господь кожному з нас дав вільну волю і шанує наш вибір.

«Без Бога немає жодного добра. Тим, хто помер, Бог відкрив двері до неба, але тим, хто цього хоче. На Літургії є момент перетворення Дарів, під час якого звучать слова «це є Кров Моя Нового завіту, що за вас і за многих проливається на відпущення гріхів». Чому не за всіх? Помер Христос за всіх і кожного, але не всі обирають Його. Бог пропонує і чекає нашої відповіді» – наголосив Владика.

Після духовної науки усі спільно помолилися молебень до блаженного священномученика Симеона, просячи його заступництва у всіх проханнях та справах.

У другій науці вірні разом з Владикою розважали над тим, як уподібнюватися до Ісуса Христа та слідувати за Ним. Єпископ розповів про те, що молитва до Бога та святих – дія, яка запрошує Господа діяти.

«Свій спосіб життя Христос являє нам на кожній службі Божій. Він перемінює за допомогою священника хліб на своє Тіло, а вино на свою Кров. Євхаристія – це спосіб Його буття. Він казав: «Їжте моє тіло і пийте мою кров». Христос у такий спосіб пропонує Євхаристійне життя – жити для інших коштом себе», – проповідував єпископ.

Після глибоких духовних розважань, прочани мали можливість разом з Владикою просити Господа про зцілення душі і тіла під час молитов на оздоровлення.

Опісля, розпочалася Архієрейська Божественна Літургія, яку очолив Єпископ Бучацький Дмитро Григорак.

Після читання Євангелії від Матея, Архієрей звернув особливу увагу прочан на роль спільноти у церковному житті. За його словами спільнота повинна бути іконою – відбитком Пресвятої Трійці.

«В Божій сім’ї Бог є один, але не самотній. Кожна Божа особа є неповторною, самобутньою та відкритою до інших осіб. Бог хоче, щоб ми були схожі на Нього. В спільноті кожен має бути неповторним, чесним та відкритим до інших», – зазначив Владика Дмитро Григорак.

Архієрей закликав вірних дивитися один на одного Божими очима.

«Часто ми хочемо бачити ближнього таким, як ми бажаємо, а це нищення образу і подоби Божої у ближньому. Маємо допомагати пізнавати немочі та з них виходити. Любов – це ключ пізнання Бога, себе і ближнього. Багато людей чекають, коли їх полюблять. Спробуйте полюбити першими», – наголосив Владика.

Молитовна програма завершилася на Хресній Дорозі – вірні походом зі свічками пройшли шлях Спасителя та в духовному супроводі священників роздумували над стражданнями Ісуса Христа.

Чування, які щомісяця мають місце в центрі паломника, є чудовою можливістю для прочан приступити до Таїнства Сповіді, мати приватні духовні розмови, почути науки від добрих проповідників та помолитися у власних намірах. Все більшу кількість вірних притягує не тільки насичена програма, але й саме відпустове місце, де під заступництвом Блаженного Симеона молитва відбувається в особливий духовний спосіб.

Якщо і Ви маєте бажання відвідати наше святе місце, телефонуйте – 067 55 99 100.