26 вересня студенти Івано-Франківської Духовної Семінарії спільно із настоятелями і духівниками мали прощу до Старуні на парафію святих Петра і Павла.

Семінарійна спільнота разом із місцевими парафіянами молилися до блаженного священномученика Симеона Лукача, про його заступництво.

Найперше, після приїзду, о. Ярослав, настоятель храму, провів екскурсію музеєм Симеона Лукача. Музей є сучасним відображенням справжнього дому блаженного єпископа. В середині знаходяться особисті речі владики – книги, молитовники, ризи, а також його рукописи.

Після екскурсії, усі спільно молилися  Велику Вечірню із Литією, яку очолив головний духівник семінарії прот. Ярослав Тимішак. В часі Вечірньої, він проповідував про простоту життя блаженного Симеона. «Проста людина, з простої сім`ї»,- наголошував отець. Для досягнення святості потрібно вести праведне життя. о. Ярослав промовляв – «Життя саме говорить за святість». Саме тому ми молимось до блаженного про його заступництво, бо своєю «чистою» душею він удостоївся Царства Небесного.

Опісля Вечірньої і спільної вечері о. Юрій Павлюк молився молитви на оздоровлення, після яких відбувся виніс ікони блаженного Симеона Лукача і було відправлено Молебень. Тоді о. Юрій проповідував про те, щоб ми, не боялися бути неуспішними в очах суспільства. «Симеон хотів найперше сподобатися Богові», – акцентував о. Юрій. Саме тому ми повинні наслідувати його і тоді теж зможемо бути такими милими дітьми Богові, як Симеон Лукач.

Кульмінацією прощі була Свята Літургія. Усі спільно возносили свої молитви до Господа, і приймали Його у Святій Євхаристії.

На завершення ректор семінарії прот. Олесь Будзяк, сказав усім, що сила молитви є надзвичайно важливою. «Симеон брав силу з молитви»- наголошував отець-ректор. Також він підсумовував – «Молячись, ми маємо силу творити. Без молитви не буде цього святого місця».  На завершення всі традиційно заспівали «Многая літа» для отців, семінаристів і парафіян храму.

стаття: Святослав Коткевич
фото: 
Роман Везучий

Інформаційний центр ІФДС