![«Блаженний Симеон Лукач хотів найперше сподобатись Богові»](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/http://svmlukach.org.ua/wp-content/uploads/2023/10/42540270_372675539939404_5973972111968960512_o.jpg)
«Блаженний Симеон Лукач хотів найперше сподобатись Богові»
28.09.2018
26 вересня студенти Івано-Франківської Духовної Семінарії спільно із настоятелями і духівниками мали прощу до Старуні на парафію святих Петра і Павла.
Семінарійна спільнота разом із місцевими парафіянами молилися до блаженного священномученика Симеона Лукача, про його заступництво.
Найперше, після приїзду, о. Ярослав, настоятель храму, провів екскурсію музеєм Симеона Лукача. Музей є сучасним відображенням справжнього дому блаженного єпископа. В середині знаходяться особисті речі владики – книги, молитовники, ризи, а також його рукописи.
Після екскурсії, усі спільно молилися Велику Вечірню із Литією, яку очолив головний духівник семінарії прот. Ярослав Тимішак. В часі Вечірньої, він проповідував про простоту життя блаженного Симеона. «Проста людина, з простої сім`ї»,- наголошував отець. Для досягнення святості потрібно вести праведне життя. о. Ярослав промовляв – «Життя саме говорить за святість». Саме тому ми молимось до блаженного про його заступництво, бо своєю «чистою» душею він удостоївся Царства Небесного.
Опісля Вечірньої і спільної вечері о. Юрій Павлюк молився молитви на оздоровлення, після яких відбувся виніс ікони блаженного Симеона Лукача і було відправлено Молебень. Тоді о. Юрій проповідував про те, щоб ми, не боялися бути неуспішними в очах суспільства. «Симеон хотів найперше сподобатися Богові», – акцентував о. Юрій. Саме тому ми повинні наслідувати його і тоді теж зможемо бути такими милими дітьми Богові, як Симеон Лукач.
Кульмінацією прощі була Свята Літургія. Усі спільно возносили свої молитви до Господа, і приймали Його у Святій Євхаристії.
На завершення ректор семінарії прот. Олесь Будзяк, сказав усім, що сила молитви є надзвичайно важливою. «Симеон брав силу з молитви»- наголошував отець-ректор. Також він підсумовував – «Молячись, ми маємо силу творити. Без молитви не буде цього святого місця». На завершення всі традиційно заспівали «Многая літа» для отців, семінаристів і парафіян храму.
стаття: Святослав Коткевич
фото: Роман Везучий
Інформаційний центр ІФДС
Останні новини
Щомісяця все більше паломників прибуває до Відпустового центру блаженного Симеона Лукача, щоб спільно вимолювати у Господа заступництва для нашої землі...
«28 сімей — 28 ікон»: саме така ініціатива стартувала у січні цього року у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача, що...
«Симеон Лукач є прославлений блаженним тому, що він хотів перебувати й шукав зустрічі із Тим, Який є Святим. Просімо заступництва...
Цьогоріч традиційна проща відбувається з нагоди 60-ліття від народження до Неба блаженного священномученика Симеона Лукача. Сьогодні, 15 червня, на батьківщині...
Наприкінці весни, 29 травня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача, що в с. Старуня, провели традиційні нічні чування, які очолив...
У Страсний понеділок, 29 квітня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача, що в Старуні, відбулися традиційні нічні чування. Цього разу...