«Батько сиріт, опікун убогих і апостол юнацтва»: у Старуні вшанували пам’ять святого Івана Боско

«Батько сиріт, опікун убогих і апостол юнацтва»: у Старуні вшанували пам’ять святого Івана Боско

31.01.2024

Сьогодні, 31 січня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона молитовно вшанували пам’ять преподобного отця Івана Боско – святого Католицької Церкви. У рамках вечірньої програми вірні молилися за заступництвом святого у власних наміреннях та у спільному – за справедливий мир в Україні.

Вечірня молитовна програма розпочалася з Акафіста до преподобного отця нашого Івана Боско, під час якого вірні просили заступництва святого, що відомий своїми вчинками любові. 

Далі, вірні взяли участь у молитві Божественної Літургії, яку очолив о. Олег Федак. В часі проповіді душпастир звернувся з духовною наукою до прочан, закликаючи кожен день проживати в любові:

«Ми з вами чули послання Апостола Павла, яке називають Гімном любові. Будучи християнами, ми зодягаємось в Христа, і маємо перейняти на себе всі Божі якості. Роздумаймо над великим даром любові. Він прийшов в цей світ з любові до людини. І по тому, як ми ставимось один до одного, пізнають, чиї ми. Ми повинні бути на своєму місці джерелами любові, християнин 21 століття має бути добрим християнином, не сумним, а радісним, що у Божому піднесенні творить діла милосердя, незважаючи на зовнішній буревій».

Пригадуючи вірним про особливий день вшанування святого з Італії, священник розповів про його велике служіння, наповнене милосердям.

«Сьогодні ми вшановуємо пам’ять святого Івана Боско, який у 1934 був проголошений святим зважаючи на великі подвиги любові, які він вчинив протягом свого життя. У 26 років Іван Боско став священником, але хотів стати не лише отцем, але й місіонером Божої любові, яку він виявляв через турботу до убогих, відкинутих та обділених. Він піклувався про сиріт, у пильному Божому провидінні створюючи оази любові, де молодь і діти могли отримати турботу і опіку. Святий дон Боско – великий приклад любові і милосердя, який бачив Христа у людях довкола. Як нам легко любити праведних, добрих, або коли ця любов є взаємною. Але, спробуймо пошанувати тих, які є нам супротивними, спробуймо полюбити ворогів наших. Прикладом такої хороброї справжньої любові, яку нам заповідав Господь, є наші воїни. Коли вони бачать ворогів  – покалічених та поранених, не вбивають і не катують їх, як це робить наш ворог, а надають медичну допомогу та добрі умови для утримання. Це і є сьогоднішній приклад милосердної любові», – мовив проповідник.

По завершенні Літургії душпастирі помолилися молитви на зцілення, адже кожної середи у Відпустовому центрі моляться за усіх, хто страждає від різної форми залежностей, щоби Господь звільнив від узалежнень та подарував правдиву свободу. Опісля священнослужителі благословили всіх присутніх мощами блаженного священномученика Симеона Лукача, єлеєм та освяченою водою.

Пригадуємо, що на Синоді Єпископів УГКЦ 2023 року ухвалено Місяцеслов УГКЦ із внесеними поправками та доповненнями. Тож, введення до нашого Місяцеслова імен святих з інших Церков католицького сопричастя підкреслює нашу відкритість та пошану до традицій святості Західної Церкви та інших Східних Католицьких Церков.

Останні новини

Спільна молитва тисяч прочан, глибокі роздуми над словом Божим, прийняття Святих Таїнств та метаноя сердець – так проходили традиційні чування...

На Синоді Єпископів УГКЦ 2023 року ухвалено рішення додати до нашого Місяцеслова імен святих з інших Церков католицького сопричастя, що підкреслює нашу...

Сьогодні, у другу річницю російського повномасштабного вторгнення в Україну, з ініціативи Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава греко-католики по всій Україні та світу присвячують цей день посту, молитві та милостині, щоби об’єднатися у духовній боротьбі. Окрім того, цей день присвячений молитовному вшануванню усіх загиблих військових та мешканців міст та сіл у війні, яку переживаємо вже 730 днів.

Сьогодні, 7 лютого, паломники зібралися на спільну молитву у родинному селі блаженного священномученика Симеона Лукача. У Відпустовому центрі, що у Старуні, молитовно вшанували пам’ять Блаженного священномученика Петра Вергуна, пресвітера УГКЦ.

Сьогодні наша Церква відзначає велике свято, що завершує цикл Різдвяних свят – Стрітення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.

Сьогодні, 31 січня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона молитовно вшанували пам’ять преподобного отця Івана Боско – святого Католицької Церкви. У...