Чому серед християн все більше тих, хто не хоче ходити до храму в неділю і свята, вишукуючи різноманітні для цього приводи. Чому так відбувається? Про це – декілька думок.

Індивідуалізм

Знецінення Церкви як спільноти, зібраної навколо Христа, є серйозною проблемою. Люди приходять до храму у неділю, а потім кожен живе своїм життям. Цінність спільноти, такої як була за часів апостолів, втратилась, саме вона є дуже важливою.

Якщо людина не відчуває підтримки, то не бачить сенсу відвідути спільноту, де кожен – сам по собі.

Інтернет-орієнтованість

Навіщо іти до храму, якщо можна богослужіння з будь-якого храму подивитись онлайн? Прямі трансляція – чудова нагода взяти участь у недільній Службі для того, хто фізично не може. Але це не повинно ставати нормою.

Однак Церква – це люди. Жоден, навіть найшвидкісніший інтернет не зможе замінити живої присутності серед братів і сестер у храмі.

Культура споживацтва

Люди звикли споживати, а отже до того, що завжди можна вибрати і поміняти те, що не подобається. І тому вони можуть постійно змінювати храм, бо там їм не подобається спів, там стиль проповіді, там щось інше.

І пошуки ідеального варіанту дуже часто не увінчуються успіхом, бо завжди є щось, що не влаштовує.

“Я”орієнтоване покоління

Я йду щоби зустрітись з Богом, Я йду, щоби вирішити свої проблеми, я, я,я… Але якраз Літургія – це “ми”, це молитва сім’ї у Христі, спільноти. Для “я” існує приватна молитва, тоді як у храмі ми молимось один за одного і спільно, жертва Спасителя відбувається за нас усіх, а не окремі “я”.

Кожен християни – частинка великої сім’ї і саме спільнотне життя допомагає нам відчути або пригадати забуте від часів Христа свідчення одне для одного своєї віри, любові, служіння.

А ми про про це забуваємо, може тому все менше християн радо прагнуть іти до храму?

Підготувала Тетяна Трачук

Джерело: ДивенСвіт