Нічні чування називають всенічним бдінням, або іншими словами – це молитва у той час, коли ми могли б спати. Древня традиція нічних чувань слідує євангельським словам самого Христа, який сказав: «Чувайте (пильнуйте) й моліться, аби не ввійти у спокусу…» (Мр. 14:38).

У ніч з 29 на 30 жовтня в Центрі паломника «Симеон Лукач», що в с. Старуня, Богородчанського району, відбулися традиційні нічні чування. На запрошення отця-пароха о. Ярослава Середюка, цього разу чування провадив о. Василь Баглей – відомий священник з Тернопільщини, Папський місіонер Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ.

Максимально дотримуючись карантинних вимог, участь у нічній молитовній програмі взяло кілька сотень вірних, які приїхали з різних куточків Прикарпаття, щоби пізнати особу Блаженного Симеона Лукача та просити для себе і своїх рідних всіх необхідних Божих ласк.

Нічні моління розпочалися з Вечірньої, яку очолив віцеректор Духовної семінарії о. Тарас Путько. Після молитви о. Василь Баглей виголосив першу реколекційну науку. Загалом священнослужитель мав чотири цікаві та корисні науки на різні теми. Спершу вірні відкривали для себе особу св. Йосифа Обручника, рік якого триває в Католицькій Церкві. Опісля мали нагоду застановитися над темою молитви за померлих, адже в перших числах листопада маємо звичай молитися за всіх, хто вже перебуває у вічності.

За вже сталою традицією кожен молитовний блок програми чувань переривався на духовні науки та розмови зі священниками. Кожен паломник мав нагоду приступити до Святого Таїнства покаяння, оскільки для цього загалом були присутні 14 священників! Після першої науки розпочався молебень до блаженного Симеона Лукача, а опісля вірні просили в Господа дару здоров’я під час відповідних молитов та отримали благословення мощами блаженного.

Після чого розпочалася молитва на Хресній Дорозі. Вірні, спільно зі священниками, пройшлися шляхом на гору, зупиняючись на стаціях, щоби роздумувати над страстями нашого Господа. На завершення цієї молитви о. Василь Балгей виголосив третю науку, в які розповів про важливість вміти нести свої щоденні хрести без нарікання, але з радістю.

Кульмінаційним моментом нічних молінь стала Божественна Літургія. Її очолив отець-місіонер Василь Баглей, спільно з присутніми священниками. Молитва відбувалася в богослужбовій каплиці Пресвятої Родини. Під час проповіді, о. Василь виголосив заключну науку. В ній він роздумував над особою Пречистої Діви Марії, адже місяць жовтень був присвячений саме молитві на вервиці до нашої Небесної Матері.

Варто також додати, що в часі нічних чувань, відбулося представлення присутнім Ювілейного 10-го випуску Вісника Центру паломника, який має назву «Слово Симеона». Це 24-ох сторінковий журнал, в якому окрім новин з Центру паломника, планів та анонсів, кожен також знайде цікаві та корисні роздуми, поради та тематичні рубрики. Згідно задуму, видання має виходити щомісяця, щоби кожен прочанин міг взяти його із собою додому та поповнити свою домашню бібліотеку.

Окрім того, о. Ярослав Середюк також представив фірмовий настінний Церковний календар формату А2, на якому зображені всі визначні місця нашого Центру паломника. Календар, вісник та ще багато всього цікавого можна придбати в нашій Релігійній крамниці.

Пригадуємо, що в Центрі паломника «Симеон Лукач» щомісяця в ніч з 29 на 30 число відбуваються нічні чування. Тут також діє музей блаженного священномученика та підпільної УГКЦ. Також запрошуємо Вас щосереди та щоп‘ятниці на молитву Хресної Дороги в нашому Центрі паломника. Початок о 18:00 год.