У вівторок, 4 жовтня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача, що знаходиться в селі Старуня, відбулися щомісячні збори протопресвітерів Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ, які очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

Захід розпочався в каплиці Івано-Франківської духовної семінарії зі спільної молитви та реєстрації присутніх, після чого учасникам зачитали протокол попередніх зборів протопресвітерів.

Опісля о. Михайло Дзуль, референт Бюро УГКЦ з питань екології Івано-Франківської Архієпархії, повідомив про екологічні місії задля збереження створіння, основною темою яких є енергоощадження та енергоефективність.

Далі, учасники зборів спільно відправилися до Паломницького центру, а саме до храму святих апостолів Петра і Павла села Старуня, де прот. Володимир Вишнівський, протопресвітер Солотвинський, продовжив збори своїми духовними роздумами про блаженного священномученика Симеона Лукача та його приклад для наслідування.

Відтак, Митрополит Володимир вручив протопресвітеру митрополичу грамоту для всього Солотвинського протопресвітеріату за активну соціальну працю та допомогу вимушеним переселенцям у часі війни. Після вручення усі спільно помолилися Духовний гімн України «Боже Великий, Єдиний».

Незадовго у каплиці Пресвятої Родини розпочався молебень до блаженного священномученика Симеона Лукача за перемогу та довготривалий мир для Батьківщини України, який очолив Архієрей.

Владика Володимир наголосив на важливості збереження пам’яті про українських ісповідників віри:

«Сьогодні надзвичайно боляче дивитися на нашу землю, яка стікає святою українською кров’ю. І пригадуються часи, коли наша Церква була переслідуваною за те, що не йшла на поступки. І священники ще за свого земного часу терпіли за Церкву, пам’ятаючи покоління наших предків, які захищали свою віру. І сьогодні ми як ніколи розуміємо жертовність, бо завдяки сподвижникам віри ми можемо розвивати парафії, вільно молитися. Тож, важливою залишається молитва та пам’ять про історію мучеництва. Сьогодні ми молимось тут, і за заступництвом блаженного священномученика Симеона Лукача благаємо укріпити всіх священників у служінні нашим вірним та прославі Всевишнього Господа!».

Пізніше всі учасники зборів мали змогу відвідати музей «Блаженного священномученика Симеона Лукача та підпільної УГКЦ».