Храми

Церква св. апостолів Петра і Павла (Красна)
Церква св. апостолів Петра і Павла (Красна)

Центр паломника блаженного священномученика Симеона Лукача діє при парафії св. апостолів Петра і Павла (Красна), що знаходиться в мальовничому куточку села Ластівці.

Дізнатись більше

Перший камінь під будівництво храму було закладено в 2002 році, а вже 12 липня 2006 року – освячено нову муровану церковну споруду вірних греко-католицького обряду. З 2011 року парохом на парафії є о. Ярослав Середюк.

Великою цінністю церкви є ікона о. Симеона Лукача, виконана майстром Оленою Кондратів на прохання парафіян церкви у 2011 році. Ця ікона об’єднала оселі та цілі родини під час молитовного почитання священномученика протягом всього 2013 року Божого.

При церкві діють молитовні спільноти «Матері Божої Неустанної помочі», апостольства «Маргаритка» та Доброї Смерті, спільнота «Матері в молитві».

13 січня 2012 року, в переддень великого празника Найменування Господнього, до храму свв. апостолів Петра і Павла, було урочисто перенесено часточку мощей блаженного священномученика Симеона Лукача із Архикатедрального собору, що в Івано-Франківську, для прилюдного вшанування у рідне село.

У 2017 році на подвір’ї храму розпочато будівництво музею «Блаженного Священномученика Симеона Лукача та підпільної УГКЦ».

29 квітня 2018 року Блаженніший Патріарх Святослав, Отець і Глава УГКЦ, взяв участь у сваткуванні з нагоди 125-річчя від дня народження блаженного священномученика Симеона Лукача. Також відбулося освячення і відкриття музею.

Також у селі Старуня є ще 2 церкви:

Церква Святої Параскеви-П’ятниці (Царинка)

Церква Святої Параскеви-П’ятниці (Царинка)
Церква Святої Параскеви-П’ятниці (Царинка)

Церква Великомучениці Параскеви-П’ятниці (храмове свято 10 листопада), дерев’яна, побудована і освячена в 1908 році. Про місцеву церкву є згадки в другій половині XVI ст.

Дізнатись більше

На місці сучасної дерев’яної церкви стояла давніша, яка походила щонайпізніше з XVIII ст. У 1915 році була спалена.

Замість неї громада у 1924-1927 роках збудувала нову церкву з дерева, яку освятили у 1931 році. Довгий час храм був головним молитовним місцем для вірних села Старуні і Ластівців.

На церковному подвір’ї в 1991 році постав бронзовий пам’ятник Блаженномученику Симеону Лукачу, зведений за кошт громади села. У даний час парох на парафії о. Ярослав Дирів.

 

Церква Вознесіння Господнього (Воротищі)

Церква Вознесіння Господнього (Воротищі)
Церква Вознесіння Господнього (Воротищі)

Церква Вознесіння Господнього – новий сучасний храм релігійної громади УГКЦ частини села Воротищі.

Зведений на місці давньої дерев’яної церкви, збудованої в 20-30 рр. ХХ століття.

Стару церкву розібрали наприкінці 2010 року, а на її місці за три роки звели і освятили мурований храм.

Дізнатись більше

22 вересня 2013 року є днем освячення церкви Вознесіння ГНІХ. Багато парафіян церкви є учасниками молитовного братства «Жива вервиця», а також спільноти «Матері в молитві». Сьогодні на цій парафії служить о. Василь Гоголь.