Музей

Музей «Блаженного свщмч. Симеона Лукача та підпільної УГКЦ». Село Старуня
Музей «Блаженного свщмч. Симеона Лукача та підпільної УГКЦ». Село Старуня

«Сам Бог витає над селом», – писав Т. Г. Шевченко. Так можна сказати і про наше село – Старуню. Чарівне намисто в барвистому вінку українства. Красиве наше село є одним з найдавніших поселень на Богород- чанщині.

Хочемо воздати хвалу Отцеві за ту велику любов, даровану нам і за те, що послав нам блаженного мученика Симеона Лукача. Він став світочем для багатьох праведних християн, а особливо для своїх односельчан. Його вже немає серед нас, але пам’ять живе в серцях вдячних нащадків.

Музей – культурно-освітній та науково-дослідний заклад, який призначений для вивчення, збереження та використання пам’яток матеріальної і духовної культури, прилучення громадян до надбань національної і світової історико-культурної спадщини.

Саме завдяки пам’яті, дякуючи палкій і живій вірі, парафіяни-жертводавці захотіли втілити у життя ідею створення музею — духовного осередку бл. мч. Симеона Лукача та підпільної УГКЦ.

Музей дасть можливість зберегти і поширити серед сучасників духовне та матеріальне надбання переслідуваної церкви: предмети побуту, одягу, духовну друковану та рукописну тогочасну літературу, елементи вишивки, священичий одяг, ризи, богослужбовий посуд, тогочасні фото, образи та ікони. Все це і багато іншого зможуть побачити відвідувачі, а найголовніше – більш детально познайомитися з особою блаженного Симеона Лукача, запалитися його ревністю у боротьбі за церкву та спасіння людських душ.

Так у 2017 році на подвір’ї храму св. Петра і Павла розпочато будівництво музею «Блаженного Священномученика Симеона Лукача та підпільної УГКЦ».

29 квітня 2018 року Блаженніший Патріарх Святослав, Отець і Глава УГКЦ, взяв участь у святкуванні з нагоди 125-річчя від дня народження блаженного священномученика Симеона Лукача. Також відбулося освячення і відкриття музею.

Музей відкритий щоденно із 10:00 – 17:00 год.

Фото
Контакти

Музей «Блаженного Священномученика Симеона Лукача та підпільної УГКЦ» діє при парафії св. апостолів Петра і Павла (вул. Л. Українки,37), що знаходиться в мальовничому куточку села Старуня (Ластівці), Богородчанського району, Івано-Франківської області

 

Музей бл.мч. Симеона Лукача та підпільної УГКЦ с.Старуня

 

Адміністратор о. Ярослав Середюк:

 +380 (67) 344 13 74

jaroslav770@gmail.com