«Святі є знані й незнані, бідні та багаті, вчені й невчені, царі та лицарі, духовні й світські. Де є святі, там є правдива Христова Церква. Адже, один тільки Бог може зробити людину святою. Святі є благословенням усього людства, і завжди старалися бути вірні Богу й усунути зі світу неправду, нещастя та лихо через любов до ближнього», – проповідував Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин під час традиційної прощі вірних Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ до Старуні.

Єднатися у спільній молитві з різних куточків Прикарпаття прибуло кілька сотень прочан та духовенство. Архієрейська Літургія, яку відслужили у Каплиці Пресвятої Родини, що на горі Хресної дороги, стала кульмінацією прощі.

«У першу неділю після Зіслання Святого Духа, свята Церква закликає нас шанувати святих людей, які живуть у Божому царстві у вічному сяйві небесного світла», – розпочав свою проповідь Архієрей.

Звертаючись до вірян, Митрополит наголосив на тому, що святі – правдиво великі люди, оскільки їх боротьба була нелегкою.

«На дорозі до спасіння немає страху. Святі – гордість Церкви. Поганський світ був здивований християнськими мучениками, їх витривалістю у вірі, геройською поведінкою та смертю в часи переслідувань. І до сьогодні на їх могилах відбувається багато чудес і наша Церква має своїх заступників на небі перед Богом – св. княгиня Ольга, св. князь Володимир Великий, св. Антоній Теодозій Печерський, св. князі Борис і Гліб, св. свщмч. Йосафат, святі новомученики, серед яких наші Станіславівські блаженні Григорій Хомишин, Іван Слезюк та Симеон Лукач», – повідав про святих Владика Володимир.

Пригадуючи святих, Архієрей сказав: «Ми підносимо свої очі до неба, бо в Божому Царстві нас очікує радість без болю, молодість без старості, спокій без боязні, блаженство без кінця. Небесне Царство є кінцевою метою і призначенням кожної людини».

Наприкінці свого звернення до паломників, Владика закликав з особливою ревністю просити святих у своїх молитвах  заступатися за наш народ, Батьківщину, українське воїнство, владу і нашу перемогу.

«І за усіх нас, грішних, які перебуваємо в долині сліз і страждань. Покажіть нам правдиву дорогу до Бога, щоб віра, надія й любов та справедливий Божий мир запанували над нами та над цілим світом!», – завершив проповідь Митрополит.