
Ікона Матері Божої Доброї Поради
13.05.2025
Зовсім нещодавно світ і Церква отримали нового Папу – Лева XIV. Наступного дня, після проголошення цього вибору, новий Папа здійснив свій перший візит, який доволі цікаво характеризує початок його понтифікату.

Велика радість та оплески від мешканців Дженаццано. Папа Лев XIV відвідав августинський храм Богоматері Доброї Поради 10 травня 2025 року. Це перший від’їзд Лева XIV із Ватикану.
Натовп мешканців і прочан зібрався в суботу вдень навколо храму Божої Матері Доброї Поради в Дженаццано, що неподалік Рима. Папа Лев XIV відвідав цей августинський храм, повідомляє Vatican News.

«Я дуже бажав прибути сюди в ці перші дні нового служіння, яке Церква довірила мені, щоби продовжити цю місію як Наступник Петра», – сказав Папа. Згадуючи візит, який він відбув ще після свого обрання на Генерального настоятеля Ордену Святого Августина, та рішення «присвятити своє життя Церкві», Папа Лев наголосив на своїй «довірі до Матері Доброї Поради», супутниці «світла й мудрості». Він згадав слова Марії, звернені до слуг на весільному бенкеті в Кані Галілейській: «Зробіть усе, що Він вам скаже».
Наприкінці Святіший Отець вийшов до вірних із порталу базиліки та, привітавши зібраних, звернувся до них із коротким словом. Він висловив радість від того, що зміг прийти помолитися до Богоматері Доброї Поради, присутність якої в цій іконі є «таким великим даром» для мешканців Дженаццано, і зазначив, що цей дар передбачає велику відповідальність: «Як Мати ніколи не залишає своїх дітей, так і ви повинні бути вірними Матері».
Папа Лев XIV, ще як священник і єпископ, виявляв велику відданість Божій Матері Доброї Поради. Починаючи з моменту свого формування як монаха-августинця, він завжди ввіряв себе Її опіці. Як читаємо в його біографії, 1985 року, під час написання докторської дисертації, він був скерований на місію августинців у Чулуканас, Перу, де провів два роки (1985–1986). У 1987 році він захистився й був призначений директором у справах покликань та директором місій в августинській Провінції Матері Доброї Поради в Олімпія-Філдс, штат Іллінойс. Потім, 1999 року, його обрали провінційним пріором августинської провінції Матері Доброї Поради в Чикаго.
Ікона Матері Божої Доброї Поради (італ. Madonna del Buon Consiglio) є однією з найшанованіших марійських святинь Католицької Церкви. Вона зберігається в Августинському храмі в Генадцано, неподалік Риму, Італія.

Опис ікони
Це невеликий фресковий образ, розміром приблизно 40 см, створений на тонкому шарі штукатурки, товщиною не більше яєчної шкаралупи. На іконі зображено Пресвяту Богородицю з Немовлям Ісусом. Художники вважають, що фреска була написана близько 1417–1431 років, ймовірно, майстром Джентіле да Фабріано.
Історія та легенда
За переказами, у 1467 році, під час святкування дня святого Марка, мешканці Генадцано почули небесну музику. Несподівано на незавершеній стіні храму з’явилася хмара, яка, розсіявшись, відкрила прекрасну фреску Богородиці з Дитятком. Вважається, що цей образ чудесним чином перенісся з церкви в Скутарі (сучасний Шкодер, Албанія) перед османським вторгненням.

Шанування
Ікона швидко здобула славу чудотворної. Папа Урбан VIII здійснив паломництво до святині в 1630 році, а Папа Пій IX відвідав її в 1864 році. У 1682 році Папа Інокентій XI урочисто коронував ікону. Серед відомих шанувальників були святі Алоїзій Гонзага, Альфонс Лігуорі, Іван Боско та блаженний Стефан Беллезіні.
У 1903 році Папа Лев XIII додав звернення “Mater boni consilii” до Літанії Лоретанської. У 1939 році Папа Пій XII віддав свій понтифікат під опіку Матері Доброї Поради та склав до неї молитву.
Свято
Свято Матері Божої Доброї Поради відзначається 26 квітня, щоб не збігатися з днем святого Марка.
Поширення культу
Августинці сприяли поширенню вшанування ікони по всьому світу. У 1753 році Папа Бенедикт XIV заснував Побожний союз Матері Доброї Поради. Сьогодні її вшановують у багатьох країнах, зокрема в Албанії, США, на Філіппінах та в інших місцях.
Сучасне значення
Ікона Матері Божої Доброї Поради залишається об’єктом паломництва та молитов для тих, хто шукає духовного керівництва та підтримки. Її образ символізує материнську турботу, мудрість і допомогу у прийнятті важливих життєвих рішень.
Останні новини
«Життєвий шлях блаженного Симеона Лукача ясно навчає, що для того, щоб осягнути небо, необов’язково чинити надзвичайні речі — слід бути...
Цьогорічна традиційна проща збирає вірних у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача в Старуні для молитовного єднання в особливому наміренні: «Стояти...
У суботу, 14 червня, на батьківщині блаженного священномученика Симеона Лукача — в селі Старуня — урочисто розпочалася VII Архієпархіальна проща....
Кожної першої п’ятниці місяця до Відпустового центру блаженного Симеона Лукача, що в селі Старуня, з’їжджаються учасниці спільноти «Матері в молитві»...
Тисячі молільників і єдине спільне прохання про мир на нашій землі, Пресвяті Таїнства та духовні роздуми проповідника, моління за заступництвом...
У Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача в с. Старуня відбулися традиційні нічні чування, які очолив єпископ Коломийський УГКЦ, владика Василь...